Përhapja e varianteve të reja të Covid-19, Spanja bllokon fluturimet
Spanja vendosi ta zgjasë përsëri ndalimin e fluturimeve për personat që mbërrijnë nga Britania, Brazili dhe Afrika e Jugut, duke e shtyrë afatin d...
Intervistë me Meghan dhe Harry: Bisedimet urgjente të Pallatit mbi pretendimet
Takimet mbi krizat që përfshinë Mbretërinë e vjetër janë zhvilluar pas intervistës së Duka dhe Dukeshës së Sussex me Oprah Winfrey. Korresponde...
Grenell përsëri godet Kurtin: Do të jetë edhe kundër Bidenit, ai është me të vërtetë anti-Amerikë
Emisari Special i Donald Trump, Richard Grenell, për dialogun Kosovë-Serbi ka goditur sërish kryetarin e VV’së, Albin Kurti, raporton Gazeta Expre...
Vajza e ish-presidentit dënohet me pesë vjet burgim
Gjykata rumune e Apelit dënoi të martën vajzën e ish-presidentit Traian Basescu, Ioana Basescu, me pesë vjet burg për përfshirjen e saj në pastrim...
Nicolas Sarkozy, ish president i Francës dënohet me 3 vjet burgim
Ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy është dënuar me tre vjet burg për korrupsion. Sarkozy, do të kryejë vetëm 1 vit të dënimit, pasi 2 janë pez...
Trump le të hapur mundësinë e rikandidimit në 2024
Ish-Presidenti i SHBA Donald Trump u shfaq të dielën si republikani dominues i vendit, me përpjekjen që partia të fitojë përsëri kontrollin e ...
Sulmi i parë i epokës Biden: Goditet Milicia në Siri
Lorenzo Vita Epoka e Joe Biden në Shtëpinë e Bardhë fillon në nivel nderkombëtar me sulmin e parë në Siri. Siç konfirmohet nga Pentagoni, presi...
Kosovë/ Kurti vazhdon të thotë se dialogu me Serbinë ‘nuk ështe prioritet’ i qeverisë së tij.
Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, e cila fitoi bindshëm zgjedhjet e 14 shkurtit, Albin Kurti, ka ritheksuar se dialogu me Serbi...
Tronditet diplomacia: Në Kongo sulmohet autokolona e OKB dhe vritet ambasadori i Italisë.
Një ngjarje e rëndë ka tronditur diplomacinë botërore këtë të hënë. Ambasadori italian, Luca Attanasio, është vrarë ditën e sotme gjatë një su...
Fadil Hoxha & co. në botën e post-vërtetës
Nga: Artan Mustafa Pabarazia e lartë shoqërore, fatkeqësisht, ka histori më të gjatë sesa vitet nën Partinë Demokratike të Kosovës (PDK...
Faqja 19 prej 470« E para...10...1718192021...304050...E fundit »