Shqetësim ekstrem në Suedi: Dy zyrtarët më të lartë të ushtrisë paralajmërojnë se lufta është pranë
Një paralajmërim për popullin suedez që të përgatiten për luftë nga dy zyrtarë të lartë të mbrojtjes ka shkaktuar shqetësim në vend dhe pretendime se alarmi është tepër i tepruar. Ministri i Mb...
Gabriel Attal emërohet kryeministër i Francës; 34 vjeç, kryeministri më i ri në historinë moderne franceze
Pas ditësh intensive në prapaskenë, kryeministrja në largim dha dorëheqjen të hënën në mbrëmje, me Attal që u cilësua menjëherë si favoriti për të...
Presidenti i KE-së Charles Michel njofton dorëheqjen nga posti
Presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel ka njoftuar se do të largohet herët nga posti i tij në mënyrë që të kandidojë për një vend në Parla...
Sunak vlerëson marrëveshjen me Shqipërinë: “Shumë pak shqiptarë në La Mansh”
Kryeministri Britanik Rishi Sunak në një intervistë për rrjetin televiziv BBC është shprehur se marrëveshja e arritur me Shqipërinë për kthimin e ...
Spanja njohu pasaportat e Kosovës, reagon Ministria e Jashtme: ‘Kjo nuk nënkupton njohjen e pavarësisë!’.
Ndonëse Spanja njohu zyrtarisht pasaportën e Kosovës, kjo nuk do të thotë se ky shtet ka njohur pavarësinë e shtetit më të ri në Ballkan. Ky fakt ...
U dhunuan në Mal të Zi, familjarët e Doris Kopaçit: Djali ishte nisur për Gjermani për të punuar, refuzoi të dilte nga makina
25 vjeçari Doris Kopaçi në Pogradec, është një prej tre të rinjve të cilët u dhunuan në Malin e Zi. Nga kontakti me familjarët, 25 vjeçari po k...
Arrestohen pesë agresorët e shiptarëve në Mal të Zi: Dukaj
Ministri shqiptar për Administratën Publike në Mal të Zi, Marash Dukaj ka deklaruar për “News Hour” se do të zbardhin situatën dhe përgjegjësit li...
Senati amerikan refuzon emërimin e David Kostelancik për ambasador të SHBA në Tiranë.
Senati amerikan nuk e ka miratuar emërimin e David Kostelancik si ambasador i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri. Senati i ka kërkua...
I kërkoi Rama të drejtojë Himarën? Tavo: S’ka asgjë të vërtetë në lajmet greke!
Gazeta greke “Kathimerini” shkruan se kryeministri shqiptar Edi Rama ka nisur bisedimet për të gjetur një kryetar provizor të Bashkisë së Himarës....
Serbia refuzon vizitën e ministrit të Brendshëm të Kosovës në Luginën e Preshevës
Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, ka bërë me dije se autoritetet serbe i kanë refuzuar vizitën e planifikuar në Luginën e ...