Bret Baier: COVID-19 ka ‘ndryshuar dinamikën’ e garës presidenciale dhe betejën e Gjykatës Supreme
-Dëgjimi i konfirmimit të Barrett dhe debati i dytë Trump-Biden mund të zhvillohet ende këtë muaj- Me Presidentin Trump dhe dy anëtarë të GOP t...
Pandemia goditi, porti i kroçereve dhe anijeve luksoze kthehet në varrezë.
Disa anije kroçiere nga Britania dhe Shtetet e Bashkuara janë dërguar për t’u çmontuar për skrap në një port turk pasi industria disa milionë doll...
Donald Trump transferohet në spitalin Walter Reed ‘me një kujdes të madh’.
Presidenti Donald Trump do të transferohet në spitalin Ushtarak Walter Reed për disa ditë "me një kujdes të madh" siç Shtëpia e Bardhë njoftoi të ...
Misteri/ COVID pushton Shtëpinë e Bardhë, shtohen të infektuarit pas çiftit Trump
Pas presidentit Trump dhe Melania që dolën pozitivë me COVID të tjerë emra nga bashkëpunëtorët e tij janë infektuar nga virusi. Sipas CNN ish-k...
Skandali i medias/ Uashington Post shkruan pas diagnozës: ‘Imagjinoni [sa mirë] të mos mendosh më kurrë Trump…
Washington Post postoi në Tweeter pasi Trump u diagnostikua me Coronavirus: ‘Imagjinoni si do të jetë sikur asnjëherë të mos të na duhet të mendoj...
Dr. Ronny Jackson për Donald Trump: Unë ‘plotësisht pres’ që ‘të zgjidhet vetë në 7-10 ditët e ardhshme’
Presidenti Donald Trump dhe zonja e parë Melania janë testuar pozitivisht për koronavirusin herët në mëngjes të premten pas ekspozimit ndaj këshil...
Fauci: Përgjigja e Trump ka qenë mbresëlënëse, nuk mund ta imagjinoj se dikush mund të bëjë më shumë
Dr. Anthony Fauci thotë se Task Forca Koronavirus e Shtëpisë së Bardhë po punon gjatë gjithë kohës për të luftuar shpërthimin e koronavirusit. Ket...
Rama flet sërish për ‘shengenin rajonal’: Do zhbëjmë kufijtë! Ja rruga e vetme që Serbia të njohë Kosovën.
Kryeministri Edi Rama u ndal sërish te “shengeni rajonal”, në përfundim të mbledhjes mes dy qeverive, atë të Shqipërisë dhe Kosovës, ku u nënshkru...
Presidenti Trump dhe Melania, pozitivë me koronavirusin, por ndjehen mirë, vendosen në karantinë në Shtëpinë e Bardhë
Presidenti Donald Trump e shpërndau lajmin vetë përmes një mesazhi në Twitter pak para orës 1 të mëngjesit ET të Premten. Presidenti Trump njof...
Donald Trump dhe Zonja e Parë rezultojnë pozitivë me Covid: Do ta kalojmë këtë së bashku!
Presidenti amerikan, Donald Trump ka rezultuar pozitiv me COVID-19 së bashku me bashkëshorten e tij. Një muaj para zgjedhjeve presidenciale Tru...
Faqja 50 prej 470« E para...102030...4849505152...607080...E fundit »