Pse Kurti zgjodhi pantallonat e shkurtra në vend të të gjatave?!
Nga Ardit Rada Dilema nëse Albin Kurti e ka vullnetin për t’i sheshuar tensionet që burojnë nga Veriu i Kosovës sa vjen dhe thellohet. Pas refu...
Samiti në Tiranë/ Bislimi i Kosovës nuk pranohet si ‘i pa përshtatshëm me protokollin’.
Edi Rama vijon përpjekjet paraprake për të mirëpritur në tetor në Tiranë takimin e radhës së Procesit të Berlinit. Pas turit dy ditor në gjithë ra...
Rama pret nesër liderët e Rajonit dhe komisionerin e BE-së për Zgjerimin, Kurti nuk ka konfirmuar pjesëmarrjen
Edi Rama vijon përpjekjet paraprake për të mirëpritur në tetor në Tiranë takimin e radhës së Procesit të Berlinit. Pas turit dy ditor në gjithë...
SHBA: Ukraina së shpejti do të përdorë bombat thërrmuese
“Nëse ende nuk e ka bërë tashmë, Ukraina do të përdorë bomba thërrmuese në orët dhe ditët e ardhshme”. Kështu tha në një intervistë ...
Veteranët e UÇK nisin nesër protestat seriale ndaj Albin Kurtit!
Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të shtunën, me fillim nga ora 18:00 do të organizojnë protestë kundër Qeverisë në sheshin “Skënderbeu”...
Emigrimi: OKB thotë se afër 300 fëmijë vdiqën gjatë kalimit të Mesdheut
Kombet e Bashkuara thanë se 289 fëmijë kanë vdekur gjatë pjesës së parë të vitit 2023 gjatë tentimit për të kaluar Detin Mesdhe për në Evropë. ...
‘Qeveria po na ngul thikë pas shpine!’. Haradinaj rendit lajthitjet e Kurtit
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka kritikuar ashpër qeverinë Kurti duke e akuzuar atë se po i “ngul thikë pas shpin...
Edi Rama reagon sërish për dhunën në Kuvendin e Kosovës: “Më mbytën se mbrojta Kurtin”.
Kreu i qeverisë Edi Rama, ka reaguar sërish në lidhje me dhunën në Kuvendin e Kosovës, ku opozita ‘sulmoi’ Albin Kurti. Në një postim që ka bër...
Dhuna në Kuvendin e Kosovës, reagon kryeministri Rama
Kreu i qeverisë Edi Rama ka reaguar pas përplasjeve fizike që ndodhën këtë të enjte në Kuvendin e Kosovës. Në një postim në Twitter Rama shkruan:...
Edhe jashtë sallës së Kuvendit të Kosovës pjesëtarët e PSD-së përleshen me policinë
Partia Social Demokrate e Kosovës derisa ka mbajtur një aksion para ndërtesë së Kuvendit, anëtarët e kësaj partie janë përleshur me policinë. T...