Këshilltari i fushatës Trump, Jason Miller: ‘Pranimi’ as nuk është ‘në fjalorin tonë tani’
JOSHUA CAPLAN Duke dalë të hënën në Fox Business Network, këshilltari i fushatës Trump Jason Miller tha se pranimi i zgjedhjeve presidenciale t...
Graham: ‘Nëse GOP nuk lufton, kurrë nuk do të zgjidhet një president tjetër Republikan ‘
Graham paralajmëroi se Republikanët do ta paguajnë shtrenjtë nëse nuk sfidojnë zgjedhjet e vitit 2020 Ronn Blitzer | Fox News Senatori Linds...
Zgjedhjet në SHBA, 2020/ Udhëheqësit botërorë që ende nuk e kanë pranuar fitoren e Joe Biden
Nga Lucia Binding, reportere e lajmeve/ SKY NEWS Ndërsa shumë udhëheqës botërorë ishin të shpejtë për të përgëzuar Joe Biden për fitoren e tij ...
Media e korruptuar dhe e dëshpëruar kërkon të mbyllë librat mbi zgjedhjet e kontestuara
Nga: John Nolte Joe Biden nuk është "presidenti i zgjedhur". Joe Biden nuk ka fituar zgjedhjet presidenciale të vitit 2020. Donald Trump nuk ës...
Donald Trump nuk bën hap pas, tubime në SHBA për të mbështetur procesin gjyqësor për zgjedhjet presidenciale
Presidenti në detyrë i SHBA, Donald Trump po planifikon të rikthejë tubimet në shkallë të gjerë, në stilin e fushatës elektorale. Ndryshe nga f...
39 Republikanë të Dhomës i kërkojnë Bill Barr të sigurojë integritetin e procesit të votimit dhe numërimit
Më shumë se tre duzinë republikanë të Dhomës së Përfaqësuesve, përfshirë Kryetarin e Grupit të Lirisë së Shtëpisë Andy Biggs (R-AZ), i shkruan një...
Hashim Thaçi në Hagë hedh poshtë të gjitha akuzat. ‘Jam i pafajshëm krejtësisht!’
Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është paraqitur për herë të parë në sallën e gjyqit të Dhomave të Specializuara të Kosovës (DHSK) në Hagë...
Vaksina anti-COVID rezulton efektive 90%, vjen reagimi i parë nga presidenti Donald Trump
Vaksina e kompanisë Pfizer është efektive 90%. Kjo u njoftua nga presidenti i Pfizer, Albert Bourla. Ministri gjerman i Shëndetësisë menjëh...
Gjykata e Lartë urdhëron numërimin veç të fletëve të votimit të vonuara në Pensilvani
  ALANA MASTRANGELO Gjykata e Lartë e Shteteve të Bashkuara ka urdhëruar bordet elektorale në Pensilvani të ndajnë numërimin e fletëve ...
Softueri i vjedhjes së votave “Operation Scorecard” i drejtuar nga CIA, kaloi në çdo shtet të lëkundur … duke i kaluar votat nga Trump te Biden
NGA: HEALTHRANGER // DISTRIBUTED NEWS/2020-11-06 Pesë ditë më parë, ne botuam një histori shpërthyese që u zbulua fillimisht nga Dave Janda (Da...
Faqja 18 prej 446« E para...10...1617181920...304050...E fundit »