Trump viziton Kenosha, vendin e trazirave dhe premton shërimin nga ‘dhuna anti-amerikane’
Koment nga Fox News/ Presidenti Trump, të martën vështroi nga afër  dëmet e shkaktuara nga trazirat e fundit dhe plaçkitjet në Kenosha, Wiscons...
Mali i Zi/ Bien forcat pro-perëndimore, fiton qeveria proserbe edhe me shqiptarin Dritan Abazoviç.
Sot u mbajt një takim i liderëve të koalicionit, “Për Ardhmërinë e Malit të Zi”, “Paqja është kombi ynë” dhe “E zezë dhe e bardhë”, Zdravko Kr...
Tom Cotton përvëlon Biden në Wisconsin e Minnesota: ‘Biden vjen me turmat e dhunshme!’
Senatori Tom Cotton (R-AR) është gati me reklama të reja dixhitale që do të shfaqen në Wisconsin dhe Minesota, që e lidhin kandidatin për presiden...
Guvernatori i Wisconsin, Toni Evers, i thotë presidentit Trump ‘mos e vizito Kenosha-n’
-Presidenti Trump nuk është i mirëpritur në Wisconsin, të paktën jo nëse jeni duke dëgjuar guvernatorin Toni Evers-. Evers, një demokrat që ka ...
Mali i Zi/ Fiton Gjukanoviç, por më i humbur se kurrë.
KOMENT/ Bazuar në 98.55 për qind të mostrës së përpunuar të materialit zgjedhor, Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në Mal të Zi njoftoi të hënën re...
Protestat masive në Bjellorusi mbajnë Lukashenkon nën presion
Dhjetëra mijëra qytetare kanë dalë përsëri në rrugë në Bjellorusi, duke u përballur me policinë  për të protestuar kundër Presidentit Alexander Lu...
Mali i Zi, zgjedhjet parlamentare/ Numërohen 81.9% e kutive. Udhëheq Gjukanoviç, shqiptarët ndajnë nga 1 mandat për koalicion
Numërohen 81.9% e kutive në Mal te Zi. Udhëheq me diferencë të ngushtë prej 2% koalicioni i presidentit Milo Gjukanoviç kundrejt koalicionit P...
Nolte: Konventa e Trump dha 25 milion shikues më shumë se ajo e Biden; e vërteta tullace fshihet nga media
Gjatë konventës katër-ditore, Donald Trump dhe Partia Republikane fituan 147.9 milion shikues dhe mblodhën 76 milion dollarë, raporton Fox News. ...
Shinzo Abe, kryeministër i Japonisë, jep dorëheqjen për arsye shëndetësore
Kryeministri japonez Shinzo Abe ka njoftuar dorëheqjen e tij për arsye shëndetësore. Ai tha se nuk donte që sëmundja e tij të pengonte vendimma...
Çështja e detit/ Rama: Deformim skandaloz deklarata e ministrit Dendias, s’e përdorim pushtetin në dëm të interesit kombëtar
“Ignorantia non est argumentum, padituria nuk është argument thonë latinët”, kështu nis një postim i pak minutave më parë të kryeministrit Edi...
Faqja 22 prej 434« E para...10...2021222324...304050...E fundit »