Wesley Clark: Rusia po përdor Ballkanin për të ndezur kriza.
Gjenerali Wesley Clark, i cili ka udhëhequr sulmet e NATO-s gjatë vitit 1999, ishte në Kosovë këtë javë me rastin e festimeve për 20-vjetorin e nd...
Sarah Sanders lë Shtëpinë e Bardhë për t’u kthyer në Arkansas
  CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump njoftoi të enjten se Sekretarja e Shtypit të Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders do të largohe...
Gjyqtari i Mbretërisë së Bashkuar vendos shkurtin e 2020 për dëgjimin e seancës për ekstradimin e Assange
Londër (AFP) - Një gjykatës britanik të premten ka planifikuar një seancë të plotë dëgjimi per ekstradimin që fillon në shkurt të vitit të ardhshë...
Donald Trump nderon trashëgiminë e Papa Gjon Palit të II-të gjatë vizitës së Presidentit Polak
CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump nderoi trashëgiminë e Papës Gjon Pali II të Polonisë gjatë një pritjeje të mërkurën për Presidentin An...
BIDEN SI CLINTON:DEMOKRATËT NË GRACKËN E SONDAZHEVE
  Roberto Vivaldelli  Historia përsëritet gjithmonë dy herë: herën e parë si tragjedi,te dyten si farsë, reciton një aforizëm shumë i n...
Ministri i Mbretërisë së Bashkuar nënshkruan kërkesën e Shteteve të Bashkuara për të ekstraduar Assange
  Londër (AFP) - Ministri i Brendshëm Britanik tha të enjten se ai kishte certifikuar kërkesën e SHBA për të ekstraduar themeluesin e Wiki...
Vdes ish-zonja e parë e Koresë së Jugut dhe aktiviste për të drejtat e grave
Seul (Koreja e Jugut) (AFP) –E veja e presidentit të ndjerë të Koresë së Jugut, Kim Dae-jung, e njohur për aktivizmin e saj për të drejtat e grave...
Dhjetë janë kandidatët konkurrentë në garën për mbas May
Ish-kryebashkiaku Johnson është ndër favoritët dhe gëzon simpatinë e Trump Londër Jane dhjetë kandidatët konkurrentë për udhëheqjen e Partisë K...
New York, identifikohen mbetjet e një tjetër viktime të 11 shtatorit
Është viktima e 1643-të e identifikuar midis 2753 të zhdukurve në sulmet terroriste në World Trade Center Nga: Franco Iacch Medical Examine...
Çernobili, një teori tronditëse 33 vjet pas katastrofës bërthamore: “Kush ishte atë natë në central?”
Mbrapa katastrofës së tmerrshme bërthamore të Çernobilit duhet të ketë qenë CIA. Kjo i duhet propagandës së Putin. 33 vjet pas katastrofës që s...
Faqja 22 prej 319« E para...10...2021222324...304050...E fundit »