Kosovë/ Jep dorëheqjen Isa Mustafa
Isa Mustafa e ka dorëzuar dorëheqjen para strukturave të partisë pak minuta më parë, nga burime brenda kryesisë së LDK-së, që është mbledhur pak m...
SHQIPËRISË NUK I MUNGON ALBINI
Nga Astrit Patozi/ Urimi i parë i takon pa mëdyshje popullit të Kosovës, i cili sfidoi motin e keq dhe pandeminë, duke u vënë në ra...
Sot mbahen zgjedhjet në Kosovë, SHBA bën thirrje: Votoni, tregoni dashurinë për vendin tuaj dhe familjen
Sot ne Kosove mbahen zgjedhjet e jashtezakonshme parlamentare, nga ku do te dale parlamenti, qeveria dhe presidenti i ardhshem. Zgjedhjet kesaj he...
Ish Zonja e Parë Melania Trump Hap Zyrën e Re në Mar-a-Lago
  PENNY STARR   Ish zonja e parë Melania Trump ka përdorur faqen e saj në Twitter për të lancuar një zyrë të re në shtëpinë e s...
Donald Trump u shfajësua në gjykimin e dytë të impeachmentit
  SEAN MORAN Senati votoi të lirojë ish Presidentin Donald Trump të shtunën nga akuzat se ai nxiti një kryengritje në 6 janar. Senati vot...
Donald Trump fiton gjyqin historik në Senat dhe projekton të ardhmen e tij politike
-Lëvizja ‘Make America Great Again’ sapo ka filluar- tha Trump- WASHINGTON - Senati shfajësoi ish-Presidentin Donald Trump për herë të dytë pas...
Pollak: 3 gjërat që mungojnë nga çështja e menaxherëve të Impeachmentit të Dhomës
JOEL B. POLLAK Menaxherët e impeachmentit të Dhomës së Përfaqësuesve lanë jashtë tre elementë që vëzhguesit kishin pritur: provat e nxitjes, pr...
Donald Trump, skupi i New York Times: “Një hap nga vdekja, çfarë na kanë fshehur”
"Donald Trump ka rrezikuar të vdiste": lajmi - raportuar ekskluzivisht nga New York Times - i referohet periudhës në të cilën ish-presidenti i Sht...
Cruz: Impeachmenti ‘plot moralizëm, shfryrje, urrejtje’ për Donald Trump
Nga: JEFF POOR Gjatë një paraqitjeje në Fox News Channel të Martën, ”Senatori Ted Cruz (R-TX) dha një kritikë ndaj procedurave të impeachmentit...
Dita dramatike e gjyqit të Trump/ Ja momentet më interesante të ditës së parë.
-Dita e parë kishte momente dramatike dhe përmbajtësore-   Dita e parë e gjyqit për fajësimin e Trump u mbyll në Senat pas katër orësh ...
Faqja 21 prej 470« E para...10...1920212223...304050...E fundit »