Masakra në Kaliforni/ FBI: Mund të jetë sulm terrorist
FBI dyshon se sulmi në San Bernardino të Kalifornisë, që la 14 viktima dhe 17 të plagosur, është një akt terrorist. Dy autorët janë një çift me origji...
Britania mund të dërgojë edhe trupa ushtarake në Siri
Pasi nisi bombarditmet nga ajri kundër objektivave të ISIS, Britania e Madhe mund të dërgojë trupa ushtarake në Siri. Lajmin e bëri të ditur sot Sekre...
John Keri ka vetëm fjalë të mira për Aleksandër Vuçiç
SHBA mbështesin kryeministrin Aleksandar Vuçiç, i cili po e formon Serbinë e re, ka thënë Sekretari i Shtetit, Xhon Kerr në Beograd. “Po ju uroj, seps...
Mbërrin në Moskë trupi i pajetë i pilotit të avionit që U rrëzua né Turqi
Trupi i pajetë i pilotit rus që mbeti i vdekur pasi ushtria turke rrëzoi avionin me pretendimin se shkeli hapësirën e saj ajrore mbërriti sot në Moskë...
Rrezikohet Vuçiç, ushtria do ta marrë në mbrojtje
Sipas vlerësimeve të shërbimeve të sigurisë në Serbi, kryeministrit Aleksandar Vuçiq është personi më i rrezikuar aktualisht, ndërsa për ta mbrojtur a...
John Kerry – tur vizitash në Europë; edhe në Kosovë
Departamenti i Shtetit i SHBA , ka konfirmuar se Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry do të vizitojë Kosovën më 2 dhjetor. Kerry do të vizitojë di...
Një bombë shpërthen në qendër të Athinës
Para një ore agjencitë e lajmeve të Athinës dhe agjencia Reuters njoftuan se një mo më ka shpërthyer në qendër të Athinës. Shpërthimi ka ndodhur jasht...
Një brez bombë në rrugët e Parisit
Policia franceze po examinon një mjet që duket se është një brez vetëvrasës me bombë. Ai u gjet i hedhur në një nga rrugët e Parisit,  siç njoftu...
Intensifikohen kërkimet për të dyshuarin e Parisit
Policia gjermane po patrullon kufirin duke kërkuar për të dyshuarin kryesor në sulmet e Parisit. Niveli i alarmit ne Bruksel mbetet i lartë, ndërsa shkollat, metrotë mbeten té mbyllura edhe të Marten...
Malajzia iu bën thirrje liderve botëror qe te perballen me ekstremistët terroristë
Kryeministri Malaysian Najib Razak iu beri thirrje liderve te botes qe te konfrontohen me ekstremizmin Islamik, duke i quajtur sulmet e tyre si "akte ...
Faqja 293 prej 294« E para...102030...290291292293294