Updated/ Një bombë shpërtheu sot në mëngjes në Institutin e Kriminologjisë, Bruksel
(Updated) Zjarrvënësit e Institutit të Kriminologjisë në Bruksel, sot, e Hënë në mëngjes shpërthyen një bombë por nuk shkaktuan dëme, thanë pro...
Serbia dhe Serbët e Bosnjës në stërvitje të përbashkët anti- terrorizëm. Mund të nxitet tension
  (Sipas Assosiated Press) Policia e Serbisë dhe Policia e mini-shtetit Serb të Bosnjës kanë mbajtur një stervitje të përbashkët anti- ...
Doktori i Donald Trump: Dëshminë e shëndetit ia shkrova për pesë minuta
Doktori i Donald Trump tha se shpenzoi vetëm pesë minuta për të shkruar një letër që vërteton shëndetin e kandidatit, ndërsa Zoti Trump priste jas...
Konflikti me PKK: Bomba në Cizre vret 11 policë
  Një makinë bombë ka shpërthyer në selinë e Policisë në Cizre, jug-lindje e Turqisë, duke vrarë 11 policë dhe plagosur 78. Shpërthimi ...
Shirat vonojnë kërkimet për trenin legjendar Nazist në Poloni
Nga: AP , Associated Press   Eksploruesit që po kërkojnë për “trenin e artë” legjendar të Nazizmit thonë se shirat kanë vonuar gërmimet...
Rusia i drejton raketat cruise drejt Sirisë
    Flota luftarake Ruse në Detin Mesdhe lëshoi raketa cruise në pozicione afër Aleppo, dje e Premte. Ky është një tjetër sinjal se në të ardhmen Moska  do të zgjerojë mbështetjen ...
Hillary Clinton: Colin Powell më tha të përdor Email-et private
Hillary Clinton i tha FBI  se paraardhësi i saj, Colin Powell i kishte rekomanduar që të përdorte account-in  e Emaile-ve private gjatë mbajtjes s...
Zgjedhjet në SHBA: Shefi i fushatës së Tramp, Paul Manafort, jep dorëheqjen
Paul Manafort,shef i fushatës elektorale për kandidatin e nominuar republikan Donald Trump, ka dhënë dorëheqjen pikërisht dy muaj pas marrjes së p...
FOTO: Militantët e ISIS marrin civilë si mburojë
Disa foto nga ajri janë shpërndarë ku tregohen civilët që po përdoren si mbrojtje nga militantë të Shtetit Islamik, me qëllim që të arratisën nga ...
Rreth 38 mijë të burgosur lirohen në Turqi
Diku afër 38 000 të burgosur në Turqi u liruan në kuadër të një reforme të quajtur "lirim i mbikqyrur", një skemë e përgatitur nga Qveria e Turqis...
Faqja 394 prej 403« E para...102030...392393394395396...400...E fundit »