Kina bllokon 10 lagje të tjera, shkarkon zyrtarët mes ringjalljes së koronavirusit.
Të paktën 10 komunitete banimi pranë tregut Yuquandong në Distriktin Haidian të Pekinit u vendosen nën mbyllje pas "rasteve të shumta" qe u gjetën...
Yankee shkoni në shtëpi! Çfarë do të thotë lëvizja e trupave nga Gjermania?
DAVID RISING/ Associated Press   BERLIN (AP) - Pas më shumë se një viti kërcënimesh me shumë takt për të filluar tërheqjen e trupave amerikane ...
Bandat Shqiptare po zhvillojnë një luftë të hapur në rrugët e Londrës, paralajmërojnë ekspertët
Charles Hymas/ The Telegraph Lufta e hapur midis kriminelëve shqiptarë po zhvillohet në rrugët e Londrës, ndërsa ata përpiqen të rritin territo...
Zvicra në kërkim të pronarit të arit që harroi në tren
Ndërsa shumë prej nesh kanë lënë diçka në një tren - një telefon, një portofol, kufje - është shumë e pamundur që të keni lënë platformën duke lën...
COVID 19/ Situatë e rëndë në Maqedoni / 9 viktima dhe 162 raste të reja në 24 orë.
Ministria e Shëndetësisë njofton se nga 778 testime që janë bërë dje, 162 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19. Rastet e reja janë nga: S...
“Efekt i menjëhershëm”: Nigel Farage lë Radion LBC
  Nga: BREITBART LONDON Nigel Farage është duke e lënë programin e tij pesë-herë-në javë në radion LBC të Mbretërisë së Bashkuar, ndërp...
Revolucioni Kulturor: Të 130 këshillat e Partisë Laburiste planifikojnë të rishikojnë statujat ‘raciste’
  KURT ZINDULKA 11 Qershor 2020 Partia Laburiste e majtë në Britani ka njoftuar se të gjitha këshillat vendorë ku partia është në pu...
Presidenti Polak zotohet të mbrojë fëmijët nga ‘Ideologjia LGBT ’, mbështetje familjeve tradicionale
  VIRGINIA HALE Andrzej Duda është zotuar të "mbrojë fëmijët nga ideologjia LGBT" nëse ai fiton një mandat të dytë në zgjedhjet preside...
Trump do të nxjerrë urdhrin ekzekutiv për mbrojtjen e personelit ushtarak dhe inteligjencës nga Gjykata Ndërkombëtare
KRISTINA WONG Presidenti Trump do të nxjerrë një urdhër ekzekutiv të enjten për të autorizuar sanksione ndaj personave të caktuar të angazhuar ...
Thaçi: ‘S’e kuptoj urrejtjen që ka Kurti për Shqipërinë’.
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka bërë një deklaratë të fortë në lidhje me ish-kryeministrin Albin Kurti, teksa pohoi se nuk e ka kuptuar asnjë...
Faqja 49 prej 446« E para...102030...4748495051...607080...E fundit »