Rumani/ Ministri i Shëndetësisë dorëhiqet ndërsa virusi përhapet te mjekët.
Andra Timu dhe Irina Vilcu   Ministri i shëndetësisë i Rumanisë dha dorëheqjen ndërsa vendi lufton të kontrollojë përhapjen e koronavir...
Pompeo sulmon fushatën e virusit Kinez në G7 ndërsa Evropianët kërkojnë bashkëpunim
Nga: Shaun TANDON Sekretari i Shtetit Amerikan Mike Pompeo flet me gazetarët pas një bisede virtuale të G7, të cilët janë vendosur në përputhje...
Trockisti Albin Kurti dhe deliri për pushtet
Nga Denis Dyrnjaja Albin Kurti është një politikan i kompletuar, por ka një defekt të vogël por me kosto të madhe. Është DELIRANT. I pëlqen vet...
Turqia akuzon 20 Sauditë për vrasjen e Khashoggit
AFP Gazetari saudit Jamal Khashoggi ishte një komentator që punoi për Washington Post Stamboll (AFP) - Prokurorët turq të mërkurën akuzuan 2...
Spanjë, koronavirusi vret 738 njerëz në 24 orët e fundit.
Koronavirusi në Spanjë po përhapet me hapa të shpejtë! Gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar 738 viktima duke e çuar numrin total në 3,434. ...
Prapë i lartë numri i viktimave në Itali/ 683 persona humbin jetën në 24 orët e fundit, mes tyre edhe 4 mjekë
Në Itali, 24 orët e fundit u konfirmuan 683 njerëz që humbën jetën pas infektimit nga koronavirusi. Po në këtë hark kohor janë identifikuar edhe 5...
Maqedonia e Veriut pritet të anëtarësohet në NATO brenda disa ditëve.
Aaron Mehta Mars 25, 2020 WASHINGTON - Në ditët e ardhshme, Maqedonia e Veriut pritet të dorëzojë dokumentet në Departamentin e Shtetit të S...
Papa Francesku lutet për punonjësit ‘Heroikë’ të shëndetësisë dhe priftërinjtë që vdiqën duke u kujdesur për viktimat e koronavirusit
THOMAS D. WILLIAMS, PH.D. ROME - Papa Françesku ofroi lutje speciale për mjekët, infermierët dhe priftërinjtë që kanë vdekur duke ndihmuar ata ...
Në Spanjë pothuajse 3 mijë viktima: njerëz të moshuar të lënë midis kufomave
Zbulimi i tmerrshëm u bë nga ushtria e angazhuar për dezinfektimin e disa azileve të pleqve. Në Spanjë situata shëndetësore është gjithnjë e më e ...
COVID-19/ Princi Charles testohet pozitiv, por mbetet me shëndet të mirë’.
Princi i Uellsit, Charles 71 vjeç, ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirusin  por gëzon shëndet të mirë, tha një zëdhënës. Zëdhënësi i s...
Faqja 5 prej 375« E para...34567...102030...E fundit »