Deutsche Welle: Maqedonia e Veriut paralizohet nga COVID-19, shpërthen vala e re e virusit.
Maqedonia e Veriut është përfshirë nga një valë e re infektimi me virusin Corona. Shtimin e rasteve autoritetet e lidhin edhe me festimet e Bajram...
Statuja në Londër e Winston Churchill vandalizohet në D-Day
Një statujë e liderit më të njohur të Britanisë, Winston Churchill, është vandalizuar në Londër, ndërsa protestuesit dolën të flasin kundër racizm...
Tucker Carlson: Trazirat nuk kanë të bëjnë me George Floyd ose drejtësinë racore. Ato kanë lidhje me Trump dhe kapjen e pushtetit
Javën e kaluar, të gjithë ne kemi parë kaosin të shkatërrojë vendin tonë të dashur. Dhuna dhe shkatërrimi kanë qenë kaq dërrmuese, aq tronditëse, ...
BE do të fillojë hapjen e kufijve të jashtëm nga korriku: Komisionerja
BRUKSEL (Reuters) - Bashkimi Evropian do të hapë plotësisht kufijtë e brendshëm vetëm në fund të qershorit dhe do të fillojë heqjen e kufizimeve p...
Vatikan, shtrirja e paktit sekret me Kinën: Papa Françesku gjithnjë më larg se SHBA
KOMENT/ Jehona e protestave dhe represionit në Hong Kong nuk do të ndryshojë strategjinë e Vatikanit ndaj Kinës. Në të vërtetë, ajo po përgatit...
Shtetet e Bashkuara/ NYPD ballafaqohet me turmat që kundërshtojnë shtetrrethimin.
NYPD ballafaqohet me turmat që kundërshtojnë shtetrrethimin një natë pas sulmeve ndërsa homazhe per George Floyd mbahen në të gjithë vendin Polic...
Biden deklaron se “10 deri 15 për qind” e amerikanëve janë “njerëz jo shumë të mirë”
  Ish zëvendës-presidenti amerikan Joe Biden pohoi të enjten se "10 deri 15 për qind" e amerikanëve janë "thjesht njerëz jo shumë të mirë"...
Çfarë është Black Lives Matter?
Emanuel Pietrobon Shtetet e Bashkuara janë tronditur nga revolta më mbresëlënëse dhe e gjerë sociale në historinë e saj të fundit,ndezur nga pr...
Kosovë/ Tapeti i kuq e çon Hotin në zyrën e kryeministrit, por Kurti nuk u gjet aty pari.
Kryeministri i sapozgjedhur, Avdullah Hoti, krejtësisht i vetëm sot ka marrë pjesë në ceremoninë e marrjes së detyrës. Me një kalim para Gardës...
Boris Johnson, dilema e anglezëve: “Çfarë fsheh në vesh?”. Dyshim për kufje gjatë seancës së pyetjeve
Për orë të tëra ka pasur një temë më të debatuar se të tjerat, " çfarë fsheh Boris Johnson në vesh? Një kufje?". Kjo është dilema që çmendi Twi...
Faqja 51 prej 446« E para...102030...4950515253...607080...E fundit »