Ted Cruz thotë se “jam këtu për të mbështetur Donald Trump”
  DES MOINES, Iowa — Senatori Ted Cruz po bën fushatë në favor të presidentit dhe zëvendës presidentit Trump-Pence, në një miting mbajtur ...
Më në fund edhe Reuters/Ipsos pranon: Trump merr terren mbi Clinton, “i besueshëm drejt fitores”
  Agjencia prestigjioze Reuters, e cila gjatë fushatës shfaqi “ngadalësi” dhe “ngathje” para rezultateve të Trump, ndërsa për Cliinton tra...
Fox News, Raport special: Padia ndaj Fondacionit “Clinton” do të bëhet edhe sikur Hillary të fitojë
  New York City/ Në një raport special të monitoruesit televiziv, Bret Baier të Fox News, të publikuar ditën e Mërkurë, thuhet se sipas nj...
Donald Trump në avantazh në New Hampshire; Ayotte fillon kryesimin
Në sondazh i ri  i sapo shpallur në New Hampshire nga “MassINC Polling Group” tha për stacionin e radios publikë të Bostonit WBUR se kandidati pre...
Hetimi i FBI mbi Fondacionin Clinton “prioritet shumë i lartë”/ Fox News dhe WND para 6 orësh
Hetimet e FBI mbi Fondacionin Clinto, që kanë nisur para më shumë se një viti, tani kanë ardhur në pikën e një “prioriteti shumë të lartë”, thanë ...
A po bëhet gati Prokurorja e Përgjithshme Lynch për një “surprizë të Nëntorit”?
 (FOTO: Loretta Lynch) Në Washinton dhe në gjithë botën po bëhet pyetja: Çfarë ka pas bombës së FBI mbi Hillary Clinton në Tetor? Mos vallë pro...
Presidenti Obama pranon: “Fati i SHBA dhe i Botës është në fije të perit!”
President Barack Obama pas tetë vjet në Shtëpinë e Bardhë, ose njeriu më i pushtetshëm në botë, më në fund ka pranuar dje në North Carolina, se “f...
Të armatosur dhe gati për datën 9 Nëntor
Agjencia Reuters publikon një reportazh nga gazeta amerikane POLITICO. Titulli i Reuters është titulli i mësipërm, ndërsa titulli i POLITICO është...
George W. Bush do të votojë për Hillary Clinton?
  -Djali i Jeb Bush tha se xhaxhai “potencialisht” mund të votojë për kundërshtaren e Trump-it- Para tre orës, gazeta amerikane POLITIC...
Los Angeles Times ndjek sondazhet: Donald Trump kryeson mbi Hillary Clinton me 5.4 për qind
Kandidati republikan për President Donald Trump në këto momente po kryeson garën ndaj Demokrates Hillary Clinton me 5.4 per qind. Ky është rezulta...
Faqja 10 prej 19« E para...89101112...E fundit »