Receta magjike për rini të përhershme
Shumica e femrave përpiqen të jenë të bukura dhe të reja duke përdorur produkte të ndryshme kozmetike dhe trajtime që kushtojnë shumë shtrenjtë. E v...
Vuani nga Ulcera/Gastriti? Ja zgjedhja me e shpejte dhe efikase ne kushte shtepie
Për ulçerën dhe gastritin është shumë e mirë dhe efikase Aloe Vera e kombinuar me Fik indie (ose fik deti). Ajo vepron mbi mukozën e stomakut duke...
Femrat qe jane shtatezane duhet te konsumojne sa me teper cokollata
Shkencëtarët nga Universiteti i Yale pohojnë se konsumi i çokollatës në shtatzëni zvogëlon mundësitë për shfaqjen e komplikimeve serioze të preekl...
Zeri i femres eshte me joshes gjate menstruacioneve
Shkencëtarët amerikanë nga State University of New York kanë pohuar se zëri i femrës në pjesën e muajit në të cilin ato janë në fazën e mbarësimit ë...
Çaji ndihmon në forcimin e kockave
  Çaji mund të jetë sekreti për të pasur kocka të fuqishme. Studiuesit  këmbëngulin se 3 filxhanë çaj në ditë, ulin riskun e thyerjes së koc...
Belfie-t më të famshme
Pas fotove selfie,  tani është edhe një lloj tjetër, belfie.  Fotografimi i të pasmeve dhe postimi i tyre në internet ka kapluar rrjetet sociale. ...
Kur kirurgu plastik gabon…
Shtetasin turk Hakan Gundogan, me profesion mjek estetist dhe që jeton në Stamboll , ndodhet nën akuzë për mjekim të pakujdesshëm me pasojë shëmti...
Mbretëresha je ti !
Beso në vetvete ! Ky  eshtë  sekreti i çdo fitoreje. Duhet të  besosh në  aftë sitë  e tua. Ti je një  femë r e kompletuar, je e zgjuar, e bukur d...
Stili atashimit në çift Nga psikologe Orjola Plaku
Sa ndikim kanë marrdhëniet me familjarët në vogëli? A janë ato një shembull që ndjekin fëmijët kur rriten? Ja se çfarë thotë psikologe Orjola Plaku:...
Shen Valentini Çfarë dhurate t’i bëj?
Jemi ne prag te festes se dashurise, keto dite neper te gjithe boten shpenzohen me miliona para per te gjetur dhuraten e duhur.  Megjithatë,  stud...
Faqja 153 prej 155« E para...102030...151152153154155