Dy lloje droge qe mund te ndihmojne ne permiresimin e IQ
Nga Misela Patrioti Sipas nje studimi te kryer ne Chicago, nëse gjatë lindjes injektohen te foshnjat dy lloje drogash pas lindjes, ato mund t’i...
Depilimi i zonës bikini, mund t’ju çojë drejt vdekjes
Depilimi total i zonës bikini, një ndër trendet më njohura për kujdesin ndaj vetes tek gratë, mund të kthehet në vdekjeprurës. Teknika që shkul...
Pse duhet patjetër të bëni seks në mëngjes?
Ka disa momente në jetë që janë thjesht të bukura. Megjithëse mund të duket se me seksin është gjithmonë kështu, ju dini ta bëni diferencën kur diçk...
E vetmja gjë që nuk duhet të bësh kurrë sa herë pastron dhëmbët
Pastrimi i dhëmbëve me fije dentare është një nga mënyrat më të mira dhe më të rekomanduara të pastrimit (pasi ke ngrënë 4-5 fruta dhe në ditë) os...
6 shenja të sëmundjeve të zemrës që nuk duhen injoruar
Gërhitja, gjak nga mishrat e dhëmbëve apo dhe probleme në marrëdhëniet intime konsiderohen zakonisht si probleme të lehta shëndetësore. Për kët...
Wifi demton shendetin, ja sesi…
Jetojme ne nje bote ku interneti ze vendin kryesor ne jeten e perditshme,por a e dini se cfare efektesh anesore ka ai? Një studim i fundit dane...
Arsyet pse nuk duhet ta lani fytyrën gjatë dushit
Një ekspert i kujdesit ndaj lëkurës, ka zbuluar se larja e fytyrës në dush mund ta dëmtojë lëkurën tuaj, pasi ju nuk mund ta matni temperaturën e ...
Problemet shëndetësore që bananet i zgjidhin më mirë se ilaçet
Bananja është një frut që të gjithë e njohim për të mirat shëndetsore që ajo ka për shëndetin e organizmit tonë. Kjo pemë ndikon në largimin e shu...
Paracetamoli gjatë shtatzënisë shkakton astmë tek fëmijët
Femrat që përdorin paracetamol gjatë shtatzënisë rrisin rrezikun që fëmijët e tyre të preket nga astma. Të dhënat vijnë nga një studim i ri, ku...
3 ushtrime për një shpinë të shëndetshme e të drejtë (FOTO)
  Në ditët e sotme ku thuajse çdo punë që ekziston parasheh që të qëndrojmë ulur për rreth 8 orë në ditë, edhe shëndeti rrezikohet nga mun...