Në Gjermani jepet alarmi: Qëndroni në shtëpi, pesë kafshë të egra janë arratisur nga kopshti zoologjik.
Dy luanë, dy tigra dhe një jaguar janë arratisur nga kopshti zoologjik në Lünebach në Gjermaninë Perëndimor, sipas policisë. Autoritetet lokale...
Melania Trump, 20 ditë pas shfaqjes në publik, neutralizon thashethemet.
  ( Ivanka Trump mori pjesë të Mërkurë në Shtëpinë e Bardhë në përfundim të mungesës si njerkë)/ Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara, Melania T...
Nëse Shqipëria ka 3 milionë banorë, i bie që 3000 vetë janë me sëmundje skizofreni (!). Por 2884 vetë dalin vetëm në Shkodër/ STUDIMI
Gendja e rënduar ekonomike edhe përmbytjet e shpeshta e kanë bërë Shkodrën një rajon të prekur se tepërmi nga sëmundjet e shëndetit mendor. Ndrysh...
Dasma Mbretërore: Në Video dhe në Foto.
Meghan Markle ka lënë hotelin, e veshur me vel të bardhë për martesën me Harry në Windsor   https://youtu.be/LpRZyPphQTU ...
Shkencëtari australian do t’i japë fund jetës nesër në Zvicër
Një shkencëtar australian që më së fundi është detyruar të vdesë si i huaj, i është drejtuar medias në Zvicër ditën e Mërkurë, një ditë para se t’...
Një shkencëtar australian, 104 vjeç, kërkon të vdesë. Ka marrë rrugën drejt Zvicrës ku i lejohet vetëvrasja.
David Goodall është një shkencëtar 104-vjeçar nga Australia, i cili ka treguar se të udhëtojë drejt Europës këtë javë për t’i dhënë fund jetës. Go...
Eurostat: Shqiptarët punojnë dhe ushqehen, tepron shumë pak. Ekzemplari kamboxhian i Europës.
Realisht, në periudhën e tmerrshme të sundimit të Pol Potit në Kamboxhia, fshatarët  robtoheshin fushave për të siguruar bukën e gojës; kush e arr...
‘ Dembelët e Ballkanit’/ Ne shqiptarët, me ligj, fabrikojmë pushime.
Maji është një ditë simbolike për mbrojtjen e të drejtave të punonjësve në mbarë botën. Në Shqipëri, prej vitesh e ka humbur simbolikën dhe është ...
Patriarku Kirill i Rusisë nis vizitën zyrtare në Tiranë.
Patriarku Ortodoks i Moskës dhe gjithë Rusisë, Kirill, ka nisur një vizitë zyrtare në vendin tonë. Presidenti i Republikës, Ilir Meta së bashku...
BABAI I TMERRSHËM HEDH NGA ÇATIA FËMIJËN E TIJ SI PROTESTË NDAJ POLICISË (Foto)
Në media online po qarkullojnë fotot ku tregohet një baba që kap nga këmbët fëmijën e  tij të vogël, dhe që nga çatia e shtëpisë së tij e hedh pos...
Faqja 5 prej 34« E para...34567...102030...E fundit »