MOS E ZHVLERËSO SAKRIFICËN E HERONJVE TË LUFTËS!
Nga: ASTRIT PATOZI Dërgimi i ekipit të mjekëve dhe infermierëve shqiptarë në Itali ishte një gjest i bukur, që ia vlen të përshëndetet dhe për këtë...
Italianët të entuziazmuar nga solidariteti i mjekëve shqiptarë: ‘Erdhët të rrezikoni jetën për një popull që ju ka trajtuar keq’.
30 mjekët shqiptarë kanë mbërritur në Itali, teksa janë pritur në aeroport nga ministri i Jashtëm italian Luigi Di Maio. Ai ka dalë live në Faceb...
Trump thotë se mund të ‘karantinojë’ shtetin e Nju Jorkut
AFP 28 Mars 20201 Uashington (AFP) - Presidenti Donald Trump tha të Shtunën se po mendon vendosjen e shtetit të New York-ut të goditur nga k...
Koronavirusi dhe presioni i lartë i gjakut: Cila është lidhja?
Nëse keni presion të lartë të gjakut, është mirë të bëni kujdes të veçantë për të mbrojtur veten gjatë shpërthimit të koronavirusit (COVID-19). Hu...
Shqipëria solidare me Italinë/ 30 mjekë dhe infermierë nisen në Bergamo për luftën me koronavirusin
Vendi yne po perballet prej nje muaji  me betejen e koronavirusit, me shtim te numrit te te prekurve dhe po ashtu edhe viktimave, por në këtë situ...
Sot u bënë 10 viktima nga Covid-19 në vendin tonë
  Sot në mëngjes ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv një pacient 67-vjeçar nga Tirana, i konfirmuar me COVID-19. 67-vjeçari me inicia...
Shënohet viktima e nëntë nga koronavirusi në Shqipëri, humb jetën 52-vjeçarja nga Vlora
Sot në mbrëmje ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv një paciente 52-vjeçare nga Vlora, e konfirmuar me COVID-19. Pacientja ishte e shtruar prej ...
Rëndohet gjendja e deputetit aLIMADHI me Covid-19, dërgohet me urgjencë në Infektiv
Deputeti Adriatik Alimadhi është dërguar me ambulancë në spitalin Infektiv. Ai njoftoi vetë këtë të premte se kishte 3 ditë që kishte dal pozit...
COVIS-19/ Italia, numri i vdekjes ngjitet në kulm, si numri i djallit- 969 në një ditë
  Italia ka shënuar sot rekord të numrit të viktimave brenda 24 orëve nga koronavirusi. Të dhënat janë dramatike, plot 969 të vdekur. Kjo ë...
Coronavirusi, tani shfaqet një video e dytë e Tgr Leonardo
Teoria komplotiste, sipas së cilës koronavirusi lindi në një laborator në Whuan, gjen terren të ri pjellor falë një shërbimi tjetër të Tgr Leonard...
Faqja 5 prej 72« E para...34567...102030...E fundit »