Covid-19/ Fillon procedura e terapisë me plazëm, Manastirliu apel për dhurimet vullnetare
Tiranë – Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, nëpërmjet Qendrës Kombëtare të Dhurimit të Gjakut, dy spitaleve universitare, Qendrës...
Shqiptarët e Amerikës radhiten kundër presidentit Trump, pro Biden; për inat të ‘vjehrrës Serbi’
Shqiptarët e Amerikes me ne fund u raditen kunder presidentit Donald Trump, dhe bene thirrje qe te votojne per kandidatin e pprezumuar, Joe Biden,...
COVID19/ Humb jetën Alfred Koçi, 40 vjeç, specialist i Arsimit Tiranë; pak ditë pas të jëmës.
Specialisti i Drejtorisë Arsimore në Tiranë, 40-vjeçari Alfred Koçi ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit. Lajmin e hidhur e bën të ditur d...
COVID19/ Vdes edhe vëllai i Ylli Ndroqit (Xhemail Pasmaçiu), i treti në familje.
Lajmin e ka bërë të ditur Elio Laze, nje gazetar i Ora News dhe me sa duket shume i afert me ish- zotin e kompanise Ylldon. Ai kishte njoftuar edh...
Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin tonë kanë rezultuar pozitiv si të infektuar me Covid-19, 119 persona.
  Fatkeqësisht gjatë 24-orëve të fundit nuk e kanë fituar betejën me Covid-19 një 60-vjeçar nga Durrësi dhe një 80-vjeçare nga Korça. Ndërkoh...
SHBA i dhuron Shqipërisë të tjera komplete testimi për COVID-19, Yuri Kim: Aleatët gjithmonë ndihmojnë njëri-tjetrin
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhuruar komplete të tjera testimi në Institutin e Shëndetit Publik. Kjo e çon në 32 160 numrin e testeve ...
Amerikania më e vjetër që jeton feston ditëlindjen e 116-të me paradë/ VIDEO
Amerikania më e vjetër që jeton feston ditëlindjen e saj të 116 të Shtunën në Charlotte, Karolina Veriore, me një paradë festive. Hester Ford l...
COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 143 raste të reja dhe 6 viktima në 24 orët e fundit
Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë regjistruar 143 raste të reja dhe 6 humbje jete në vendin tonë, si pasojë e Covid...
Situata në kufi, Rama: ‘Në këtë kohë dreqi, asnjë lidhje nuk ka situata në Kakavi me ndonjë gjë të lënë mangut nga shteti e nga qeveria’.
Pas një postimi në Instagram, kryeministri i vendit, Edi Rama ka reaguar sërish sa i takon situatës së pazakontë, të krijuar në pikat kufitare...
Tragjedi në Kakavijë, ambulanca përplas për vdekje një fëmijë 10-vjeçar
Ndërsa situata në pikën kufitare të Kakavijës paraqitet kaotike për shkak të fluksit të stërmadh të qytetarëve që duan të hyjnë në Greqi, një ...