Një marrëveshje tjetër e paqes në Lindjen e Mesme: I fundit Maroku që vendos lidhje me Izraelin
JOEL B. POLLAK Maroku u bë shteti i katërt arab që arriti një marrëveshje paqeje me Izraelin këtë vit, ndërsa lajmi u përhap të enjten se Mbret...
Kush hetoi për UÇK? Sot mbledhja e parë për komisionin e posaçëm parlamentar
Komisioni i posaçëm parlamentar që do hedhë dritë mbi  rrolin e institucioneve shqiptare në hetimin e krimeve të supozuara të UCK në territori...
Hunter Biden në Kinë/ Marrëveshjet e biznesit e çojnë hetimin në Senat deri në vitin 2018.
Marrëdhëniet e kaluara të Hunter Biden me shtetas kinezë - përfshirë disa të etiketuar si "aktivitet kriminal financiar" - janë përshkruar në një ...
Pompeo: ‘Amerika e Para’ e Trump do të ketë një trashëgimi të qëndrueshme’
Sekretari i Shtetit Mike Pompeo i tha Breitbart News në një intervistë ekskluzive në zyrën e tij në Departamentin e Shtetit në Foggy Bottom në Uas...
Ted Cruz shpjegon pse pranoi të argumentojë çështjen e zgjedhjeve në Pensilvani, nëse Gjykata e Lartë e merr për gjykim.
Senatori Ted Cruz, R-Texas, i tha "Hannity" të hënën se ai ra dakord të paraqiste argumente gojore përpara Gjykatës së Lartë në një çështje kyçe t...
Gjykata Supreme/ Texas padit Georgia, Michigan, Pennsylvania dhe Wisconsin mbi shkeljen e rregullave të Zgjedhjeve
Shteti i Teksasit ngriti një padi direkt në Gjykatën Supreme të SHBA pak para mesnatës të hënën duke sfiduar procedurat e zgjedhjeve në Georgia, M...
Një burrë nga Michigani thotë se shtëpia e tij u sulmua me eksploziv sepse ai mbështet Trump.
  -'Ne jemi duke menduar pe ndodhi, ndoshta sepse unë jam një mbështetës i madh Trump, ' tha pronari i shtëpisë duke treguar pse vendbanim...
Ajo doktrinë e vjetër e Gjykatës së Lartë mund të paralizojë Biden.
Koment nga: Francesca Salvatore Ndërsa Joe Biden blindon presidencën dhe fillon fazën komplekse të tranzicionit, dyshimet dhe frika po përhapen...
Papa Françesku adopton sloganin e Joe Bidenit ‘Build Back Better’
THOMAS D. WILLIAMS, PH.D. ROME - Papa Françesku ka zgjedhur sloganin e Joe Bidenit "rindërto më mirë" për të përshkruar vizionin e tij për ring...
George Soros emëron shefin e Kompanisë ‘Smartmatic Parent’ për të drejtuar Fondacionet e Shoqërisë së Hapur
Donatori politik i mjtë, filantropi miliarder George Soros ka emëruar Mark Malloch-Brown, kryetarin e SGO, i cili zotëron kompaninë e softuerit pë...
Faqja 19 prej 455« E para...10...1718192021...304050...E fundit »