Donald Trump parashikon garimin për vitin 2024: ‘Do të shihemi për katër vjet’
CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump la të kuptohet të martën se po përgatiste një tjetër kandidim për president në 2024 nëse përpjekjet e ...
Trump thotë se do të përdorë veton për ligjin e mbrojtjes nëse nuk shfuqizohet Seksioni 230 i Aktit 1996.
  -Kritika duket se arriti kulmin e saj gjatë skandalit Hunter Biden në javët para zgjedhjeve presidenciale-. Presidenti Trump shkroi n...
A do të jetë Trump kandidat për president në vitin 2024?
Ndërsa vazhdon të luftojë me rezultatet e zgjedhjeve të vitit 2020 dhe refuzon të pranojë Presidentin e zgjedhur Joe Biden, Presidenti Trump mbete...
RAPORT: Gjeneri Flynn Raporton se Forcat Speciale Amerikane Sulmuan Fermën e Serverit të CIA-s në Gjermani dhe Konfiskun Serverat – 5 Ushtarë të Vrarë për Servera të Siguruar.
Gjenerali Michael Flynn dha një intervistë për ‘WVW Broadcasting Network’. Ishte intervista e parë e Gjeneralit Flyyn pas faljes që i dha Presiden...
Covidi-19/ Mos u nisni pa u informuar drejt Turqisë. Erdogan njofton bllokim të plotë gjatë fundjavës
Përballë një vale të dytë të koronavirusit të ri (COVID-19), presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, njoftoi kufizime të reja, përfshirë kufizimin ...
Newt Gingrich: E ardhmja e Amerikës varet nga rezultati i garave të Senatit në Xhorxhia
Nga: ROBERT KRAYCHIK E ardhmja e Amerikës varet nga rezultatet e zgjedhjeve për Senatin Amerikan në Xhorxhia, tha të hënën ish-Kryetari i Dhomë...
Donald Trump I uron Joe Biden ‘shërim të shpejtë!’ pas frakturave në këmbë.
Presidenti Donald Trump uroi Joe Biden të 'shërohet shpejt' pasi ish-zëvendës përdrodhi këmbën të Dielën kur po luante me qenin e tij Major. "S...
Fillon numërimi mbrapsht por pa marrëveshje: Boris paralajmëron se bisedimet për Brexit janë në ‘javën e fundit ’te tyre
  BREITBART LONDON LONDER (AP) - Ministri i Jashtëm i Britanisë tha të Dielën se ka mbetur vetëm rreth një javë që Mbretëria e Bashkuar...
Trump: FBI dhe Departamenti i Drejtësisë, pjesë e manipulimit të votave’.
PAM KEY Presidenti Donald Trump tha gjatë një interviste telefonike me Fox, në transmetimin e kësaj jave të "Sunday Morning Futures" të Fox New...
Ylli i Hollivudit, Jon Voight, thotë se Trump është ‘njeriu i vetëm që mund ta shpëtojë këtë komb’.
Jon Voight ka lëshuar një mesazh me video që ofron një paralajmërim të tmerrshëm për atë që do të vijë kur Joe Biden dhe administrata e tij marrin...
Faqja 21 prej 455« E para...10...1920212223...304050...E fundit »