Këshilltari: Trump konsideron të lancojë platformën e tij të medias sociale
MATTHEW BOYLE Jason Miller, një këshilltar i vjetër i ish-Presidentit Donald Trump, zbuloi të Shtunën se ish-presidenti po mendon të hapë platf...
Zgjedhjet në Shtetet e Bashkuara/ Zbulohet fushata sekrete kundër Donald Trump
  Roberto Vivaldelli Një "konspiracion" i madh dhe i gjerë për të shpëtuar Shtetet e Bashkuara nga një luftë civile. Ndërsa Amerika pret re...
George Shultz, ish sekretari i shtetit i Reagan, që ndihmoi në negocimin e përfundimit të Luftës së Ftohtë, vdes në moshën në 100 vjeç
  -Shultz vdiq të shtunën në shtëpinë e tij në Stanford, California, thotë Instituti Hoover Ish Sekretari i Shtetit George Shultz, një ...
Joe Biden i kërkon Vuçiçit ‘njohje të ndërsjelltë me Kosovën’.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden i ka kërkuar presidentit serb, Aleksander Vucic, njohjen e Kosovës. Këtë ai e ka bë...
Amerika duhet të dijë të vërtetën rreth korrupsionit të familjes Biden
TOM FITTON Skandalet e Biden nuk u zhdukën kur Joe Biden hyri në Zyrën Ovale, siç shkrova në këtë artikull për The Washington Times: Një pre...
Aleatët e Trump e nxisin atë që ta kthejë gjyqin e fajësimit në një përleshje politike
 Rob Crilly, Korrespondent i White House      Mbështetësit e ish-Presidentit Donald Trump po ndërtojnë gjyqin e tij të fajësimit në një...
Kriza në Itali, Mario Draghi pranon postin e Kryeministrit, por ‘me rezerva’.
Pas më shumë se një ore bisede me kreun e shtetit italian Mattarella, Mario Draghi ka pranuar pozicionin e Kryeministrit por me rezervë. Pranim...
Biden ka tashmë një armik tjetër (dhe përfundon me shpatulla për muri)
Andrea Massardo Ekziston një qartesi në veçanti mbi të cilën presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ndryshe nga paraar...
Evropa ka financuar Wuhanin. Çfarë ndodhi në të vërtetë në Kinë?
Federico Giuliani Wuhan Institute of Virology (WIV), laboratori i vendosur në qytetin kinez ku shpërtheu epiqendra e parë e njohur si Covid-19,...
Në Maynmar një grusht shteti i shpallur dhe i parashikuar
  Fabio Polese “Pas humbjes poshtëruese të partisë politike te ushtarise në zgjedhjet e Nëntorit të kaluar,forcat e armatosura kërcënuan nj...
Faqja 22 prej 470« E para...10...2021222324...304050...E fundit »