Putin urdhëron forcat e ‘Parandalimit Bërthamor’, në gatishmëri!
 Presidenti rus, Vladimir Putin, i ka kërkuar Ushtrisë së tij, që të vendosi forcat e “Parandalimit Bërthamor” në gatishmëri të lartë. ...
Trump paralajmëron se ‘lufta botërore’ mund të jetë e radhës pasi Rusia vazhdon pushtimin në Ukrainë
Ish-presidenti Trump paralajmëroi se pushtimi me shumë fronte i Rusisë në Ukrainë mund të çojë në "luftë botërore" dhe i tha Fox News Digital se a...
Pushtimi i “tërbuar” i Putinit në Ukrainë nuk ka qenë “i lehtë”
  Presidenti rus Vladimir Putin, duke monitoruar zhvillimet në Ukrainë nga "strofulla e tij në Urale", është "i furishëm" dhe "i furishëm" që ...
Raketat ruse godasin depon e naftës civile ukrainase në jug të Kievit
Një sulm  raketor rus shpërtheu në një depo civile të naftës jashtë Kievit të dielën herët në mëngjes me orën lokale, thanë zyrtarët ukrainas, afër fillimit të ditës së katërt të pushtimit të Ukrain...
Anëtarja e parlamentit Ukrainas thotë se është gati të mbrojë vendin e saj
  Kira Rudik, një anëtare e parlamentit të Ukrainës dhe liderja e partisë Zëri, tha se është gati të luftojë për vendin e saj të premten, ...
Zelenskyy refuzon ofertën e SHBA-së për ta evakuuar: “Kam nevojë për municion, jo një udhëtim”
"Ishin këtu. Jemi në Kiev. Ne mbrojmë Ukrainën”, thuhej në mbishkrimin e përkthyer mbi videon e Zelensky me katër ministra të tjerë të lartë, përf...
Konflikti Ukrainë-Rusi: BE përgatitet të ngrijë asetet evropiane të Putin dhe Lavrov
FOX NEWS Zyrtarët e Bashkimit Evropian po përgatisin një raund të tretë sanksionesh kundër Rusisë për sulmin ndaj Ukrainës, duke përfshirë ngri...
Britania thotë se ‘po bisedohet’ për ta hequr Rusinë nga Këshilli i Europës.
Ministri i Forcave të Armatosura të Mbretërisë së Bashkuar thotë se 'bisedimet po vazhdojnë' për të hequr Rusinë nga Këshilli i Evropës Ministr...
Nga se ka më shumë frikë Putini i Rusisë?
Daniel Hoffman Presidenti rus Vladimir Putin u ka rënë këmbanave të alarmit lidhur me propagandën për aleancën e NATO-s të udhëhequr nga SHBA. ...
Zelenskyy raporton për thirrjet me liderët perëndimorë, kërkon më shumë sanksione
Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy tha të premten në mëngjes, në postime të veçanta në Twitter, se i kishte thënë presidentes së BE-së Ursula...
Faqja 27 prej 502« E para...1020...2526272829...405060...E fundit »