Pompeo qëndron pranë Trump: ‘Jam krenar për atë që arritëm… Historia do të na kujtojë shumë mirë’
KRISTINA WONG Sekretari i Shtetit Michael Pompeo u dha një mesazh ish zyrtarëve të administratës Trump duke u larguar nga Presidenti Donald Tru...
Hija e amendamentit 25 mbi Donald Trump dhe roli i Mike Pence
  Hija e amendamentit të 25-të mbi Donald Trump. Zëvendespresidenti në ikje Mike Pence nuk përjashton thirrjen e klauzolës së Kushtetutës ...
Letër pendese, shkëlqesisë së tij, president i Amerikës, Joe Biden
  Nga Armir Shkurti I dashur zoti Biden! Unë jam nga një vend ku njerëzve u është dashur në shekuj të përshtaten për të mbijetuar, a...
BBC/ Në Evropë borë dhe ngrica, në Greqi bëhet plazh.
Meteorologu i BBC-së, Chris Fawkes paralajmëron se reshje të dendura bore priten në mbarë Evropën. “Ajo çfarë pamë në Madrid ishte vetëm fill...
Trump me një rival të Twitter? Pas ndalimit, presidenti thotë se është në bisedime me platforma të tjera – ose mund të nisë të tijën
  "Do të kem një njoftim të madh së shpejti," premton presidenti Presidenti Trump, të Premten tha se po konsideron platforma të tjera t...
Tucker Carlson paralajmëron se trazirat në Capitol Hill do të përdoren për t’u hequr të drejtat Amerikanëve – të drejtat themelore ‘në rrezik’
TRENT BAKER Të mërkurën, Tucker Carlson i Fox News Channel mbajti një monolog në lidhje me trazirat e para në Capitolin e SHBA që la katër të v...
Washington DC, si sheshi Maidan
  Kush mbjell erën do të korrë stuhi. Pra, skenat e djeshme në Capitolin e Shteteve të Bashkuara kujtojnë nga afër atë që ndodhi në Sheshi...
Trump premton ‘tranzicion të rregullt’ pasi Kongresi certifikoi fitoren e Biden
Presidenti Trump premtoi një "tranzicion të rregullt" në një presidencë të Joe Biden të enjten herët pasi Kongresi certifikoi fitoren e Biden në z...
Fataliteti i Capitolit u identifikua si një veterane e Forcave Ajrore nga Kalifornia; 3 vdekje të tjera janë raportuar
Një grua e cila u qëllua fatalisht brenda Capitolit të SHBA të Mërkurën u identifikua më vonë si Ashli Babbitt, një veteran prej 14-vjetesh e Forc...
Skandal, Twitter dhe Facebook bllokojnë faqen e Trump për shkeljen e politikave, paralajmërojnë për ‘pezullim të përhershëm’
Twitter dhe Facebook bllokuan faqen e Presidentit Trump për herë të parë të Mërkurën në mbrëmje, me të dy platformat duke thënë se ai shkel politika...
Faqja 29 prej 470« E para...1020...2728293031...405060...E fundit »