Po na heqin lirinë
Rrjetet sociale dhe motorët e kërkimit na kanë ndikuar gjithmonë. Dhe duan edhe të na tregojnë se kush mund të flasë dhe çfarë mund të lexojmë ...
Jo mbështetës i Biden/ E vërteta mbi policin e vrarë
Roberto Vivaldelli   Brian D. Sicknick është emri i agjentit 42-vjeçar i cili u vra më 6 janar gjatë sulmit ndaj Kongresit të nisur nga mbësh...
Donald Trump: ‘Big Tech ka bërë një gabim të tmerrshëm’
CHARLIE SPIERING   Presidenti Donald Trump paralajmëroi të martën se përpjekjet e kompanive Big Tech për të c’platformuar atë dhe mbësh...
Matt Rosendale dhe Andy Biggs bëjnë thirrje që Liz Cheney të shkarkohet pasi mbështeti Demokratët për shkarkimin e Trump
  Kryetari i Grupit të Grupit të Dhomës së Lirisë Andy Biggs (R-AZ) dhe Rep. Matt Rosendale (R-MT) kërkuan rrëzimin e Rep. Liz Cheney (R-W...
Rasmussen: Donald Trump vlerësohet pozitivisht me 48 për qind, pavarësisht trazirave në Kapitol Hill
Një sondazh i Rasmussen i lëshuar të hënën tregon se Presidenti Donald Trump mban një vlerësim prej 48 për qind të të intervistuarve, pavarësisht ...
Kureshtarët pas ngjarjeve në Amerikë/ Cili është George Soros?
Emanuel Pietrobon George Soros është një nga personazhet më të përfolur të dekadës së fundit. I idolatruar dhe i prezantuar nga disa si një kam...
Trump nuk ka ndërmend të japë dorëheqjen pas trazirave të Capitolit, ai “nuk do të largohet nga skena publike”
Presidenti Trump nuk ka ndërmend të japë dorëheqjen ose "të largohet per fare nga skena publike" pas thyerjes së Capitolit nga mbështetësit e Tr...
Trump urdhëron të ngrihen flamujt në gjysmë shtize pas trazirave të Capitol Hill
Nga:  Carly Roman,   Presidenti Trump ka urdhëruar që të gjithë flamujt të valviten në gjysmë shtize pas trazirave të Capitol Hill të ...
Levin: Media ‘shfrytëzon’ trazirat e Capitolit për t’u ‘mbyllur gojën konservatorëve’ ndërsa Demokratët punojnë për të ‘mbytur sistemin’
'Media ka luajtur një rol të madh,shume të madh në atë që po ndodh në këtë vend,' thotë drejtuesi i 'Life, Liberty & Levin' Nga Charles Cre...
Jon Voight bën thirrje për tu ‘çuar dhe shikuar një të ardhme më të mirë’
  JOSHUA KLEIN Aktori fitues i Çmimit Oscar, Jon Voight, postoi një video të fuqishme dhe ngritëse të Shtunën duke iu drejtuar kombit, ...
Faqja 28 prej 470« E para...1020...2627282930...405060...E fundit »