SHBA vendos sanksione të reja ndaj Dodik. Abuzim me pushtetin dhe korrupsion i rëndësishëm
Rifreskim tërësor i sanksioneve ndaj udhëheqësit serb të Bosnjë Hercegovinës, Milorad Dodik, i cili ka për qëllim të bashkojë atë që njihet si Rep...
Bullgaria kërkon shpërblim nga SHBA: I heqim veton Maqedonisë së Veriut nëse na hiqni vizat dhe bëhemi pjesë e Shengen!
Po shndërrohet në një 'telenovelë' historia e vetos bullgare për Maqedoninë e Veriut për të mos hapur negociatat, veto që ka mbajtur peng edhe Shq...
Open Balkan: Një “korsi e shpejtë” për transportimin e mallrave ushqimore
“Këto marrëveshje sot, janë realitet i prekshëm nesër dhe jo në të ardhmen, por me hyrjen e vitit të ri 2022”. Ishte kjo deklarata e kryeminist...
Tensionet në Ukrainë/ Putin i thotë Bidenit se sanksionet e reja mund të jenë ‘gabim kolosal’ për lidhjet Rusi- SHBA
Vladimir Putin i Rusisë ka paralajmëruar homologun e tij amerikan Joe Biden se vendosja e sanksioneve të reja mbi Ukrainën mund të çojë në një pri...
Ndahet nga jeta drejtuesja e parë grua e Camorrës
  Nga Brixhilda Xhuraj/AP/  Ish- misi i bukurisë, e cila u bë e famshme, kur vrau vrasësin e burrit të saj në Napoli në moshën 18-vjeça...
Martti Ahtisaari shtrohet për së dyti në spital nga infektimi me koronavirus
Ish-Presidenti i Finlandës, Martti Ahtisari, lajmërohet të jetë shtruar në spital për t’u trajtuar nga infektimi me koronavirus, për të dytën herë...
Covid: SHBA raporton infeksione rekord ndërsa rastet e Omicron të Evropës gjithashtu rriten
SHBA dhe disa vende evropiane kanë raportuar rritjen në nivelet  më të lartë ditore të rasteve me Covid, që nga fillimi i pandemisë, pasi varianti...
Dimitar Kovaçevski merr mandatin si kryeministër për qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut
Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka mandatuar kryetarin e Lidhjes Social Demokrate (LSDM), Dimitar Kovaçevski për postin e kry...
Kriza/ Kosova shpall gjendjen e emergjencës të energjisë
Me 57 vota për, asnjë kundër dhe 17 abstenime deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar vendimin e Qeverisë për shpalljen e gjendjes emergjent...
Ndahet nga jeta, ish-presidenti grek Karolos Papulias, “akullthyesi” gjate Luftes se Ftohte, mes Shqiperise e Greqise
Ish-presidenti grek Karolos Papulias, i cili shërbeu dy mandate midis 2005 dhe 2015, ndërroi jetë të dielën në moshën 92-vjeçare, tha pr...
Faqja 28 prej 497« E para...1020...2627282930...405060...E fundit »