Britanikët, më shumë e presin se sa e kundërshtojnë vizitën zyrtare të Donald Trump.
Më shumë se gjysma e britanikëve besojnë se  vizita zyrtare e Donald J. Trump në Mbretërinë e Bashkuar do të ndodhë, dukshëm më shumë se ata që me...
Trump: ‘Unë nuk e shikoj CNN, sepse nuk dua të shikoj ‘Fake News’
Gjatë një sezoni dëgjimi për “Black History Month” të Mërkurën, President tha: “Unë nuk e shikoj CNN.... Nuk dua të shikoj lajme false.” Trump ...
RYAN MBRON POLITIKËN E TRUMP: TERRORIZMI NUK ZHDUKET ME AKTE VETËM “SIPAS LIGJIT”.
(FOTO: Paul Ryan)/ Zëdhënësi i Senatit republikan, Paul D. Ryan  tha të Martën se urdhri ekzekutiv i Trump për një verifikim ekstrem ishte  “pë...
Nigel Farage e quan “hipokrit” kryetarin e Bashkisë së Londrës.
(FOTO: Sadiq Khan, kryetar i Bashkisë Londër)/ -Kryetari i Bashkisë së Londrës kërkon ndalimin e vizitës së Trump, por feston me 11 kombe që nd...
Soros ‘në prapaskenën e emigrantëve Ilegal’ dhunon kufijtë tanë- Humgari, Ministri i Jashtëm.
(FOTO: George Soros)/ Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orbán ka planifikuar të shpërndajë një “goditje knockout” kundër George Soros, ndërsa mi...
Është pothuajse e pamundur të dallosh xhihadistët nga azilkërkuesit- thonë ekspertët.
Qeveria holandeze mund të bëjë të ditur në publik faktin se është shumë e vështirë për të dalluar xhihadistët nga azilkërkuesit- kanë argumentuar ...
Qeveria austriake bie dakord për ndalimin e vellos Islamike në publik.
Qeveria austriake ka rènè dakord brenda koalicionit tè saj, pèr ndalimin e mbulimit tè gjithë fytyrës nè shkollè, gjykatè dhe nè “vende publike”. ...
Shefi i negociatave për Brexit: Donald Trump dhe Steve Bannon ‘paraqesin kërcënim ekzistencial për BE’
  (FOTO: Donald Trump dhe Steve Bannon)/ Shefi për negocimin e Brexit në Parlamentin Europian, Guy Verhofstadt,ka listuar Presidentin D...
Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar hedh poshtë peticionin anti- Trump.
(FOTO: Theresa May dhe Donald Trump)/ Qeveria e mbretërisë së Bashkuar ka hedhur poshtë një peticion që kërkon të ndalohet presidenti  Donald J...
Ministri i Jashtëm Polak thotë se Trump ka të drejtë të ndalojë emigracionin. Ai u zgjodh president, jo shef i fonacionit të të drejtave të njeriut.
( FOTO: Ministri i Jashtëm i Polonisë Witold Waszczykowski)/ Ministri i Jashtëm i Polonisë ka mbrojtur urdhrin e presidentit Donald Trump për n...
Faqja 312 prej 378« E para...102030...310311312313314...320330340...E fundit »