Pas Zaevit, e gjithë Qeveria në Maqedoninë e Veriut drejt dorë heqjes
Dorëheqja e mbrëmshme e kryeministrit Zoran Zaev, në fakt do të thotë dorëheqje e gjithë Qeverisë. Sipas nenit 93 të Kushtetutës së Maqedonisë s...
Dorëheqja e paprecedent e Zoran Zaev
Mbrëmjen e 31 tetorit VMERO-DPMNE shpalli fillimisht fitoren në zgjedhjet lokale në Maqedoninë e Veriut. Socialdemokratët e LSDM, nuk komentuan re...
NGA ERDOGAN TE ORBAN, JA AKSI ANTI SOROS
Roberto Vivaldelli Kaq të ndryshëm, kaq të ngjashëm, kryeministri hungarez Viktor Orban dhe presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan kanë diçka të ...
Ndahet nga jeta Fofi Gennimata, lidere e KINAL- Partia Lëvizja për Ndryshim, Greqi
Fofi Gennimata, kryetare e partisë Lëvizja për Ndryshim (KINAL), është ndarë nga jeta të hënën, e goditur nga kanceri. E ndjera po kurohej në spi...
ÇFARË ZBULON VËRTET ZEMËRIMI I ‘SULLTANIT’
Nga: Lorenzo Vita Kërcënimi është nga ato që mund të shkaktojë një incident të vërtetë diplomatik. Në fakt, presidenti turk Rexhep Tajip Erdoga...
Arrestohen udhëheqësit e Sudanit mes thënieve për grusht shteti
  Anëtarë të qeverisë kalimtare të Sudanit dhe udhëheqës të tjerë civilë janë arrestuar pas disa raporteve për një grusht shteti ushtarak....
Korridori i 8- të/ Nënshkruhet memorandumi mes Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë
Të martën e 19 tetorit është nënshkruar memorandumi tre palësh mes Shqipërisë, Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut për sa i përket “Korridorit 8”....
Pse Humbi Albin Kurti?
Nga Baton Haxhiu Tregimi ndër shqiptarë se çdo çudi zgjat jo më shumë se tri ditë dhe pastaj kalohet në një tjetër ngjarje çuditëse, për ta...
Colin Powell, ish-sekretar shteti, vdiq në moshën 84 vjeç nga komplikimet e COVID-19
Gjenerali Colin Powell, ish-sekretari i shtetit me ndikim dhe kryetar i Shtabit të Përbashkët që luajti një rol kryesor politik gjatë administratë...
Zgjedhjet lokale në Kosovë/ 21 komuna në balotazh, 17 zgjedhin kryetarët e rinj! LVV e Albin Kurtit s’fiton asnjë komunë
Teksa pothuaj ka mbaruar procesi i numërimit në Kosovë, me 99.8 të votave nga qendrat e numërimit, rezulton se 21 nga 38 komuna kanë shkuar në bal...
Faqja 32 prej 497« E para...1020...3031323334...405060...E fundit »