Fituesit e Mëdhenj të vitit 2020: Miliarderët, Lordët e Silicon Valley, dhe Kina Komuniste
REBECCA MANSOUR   Pandemia e koronavirusit mori gati dy milion jetë në të gjithë botën dhe shkaktoi shkatërrim të paparë ekonomik këtë ...
Kina rrëfen: Rastet e Coronavirusit të Wuhanit mund të jenë 10 herë më të larta se sa janë raportuar
  SIMON KENT Shkalla e infeksionit me koronavirus në qytetin kinez të Wuhanit, epiqendra e shpërthimit viral që ka përfshirë botën, mun...
Kosovë/ Avdullah Hoti, kandidat i LDK-së për kryeministër.
Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) ka vendosur që kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, të jetë kandidat i saj për kryeministër në zg...
Rasmussen: 72% e Republikanëve e shohin Trumpin si model për të ardhmen e partisë
NEIL MUNRO Tre nga katër mbështetës te GOP dëshirojnë që ligjvënësit e tyre "të jenë më shumë si Presidenti [Donald] Trump" në 2021, sipas një ...
Mbi 1.5 miliardë maska ​​do të ndotin oqeanin këtë vit
JOSHUA CAPLAN Mbi një miliard nga 52 miliardë maskat e prodhuara në vitin 2020 do të ndotin oqeanet botërore, paralajmëron një raport i botuar ...
Pierre Cardin, dizajneri ikonik francez i modës, vdes në moshën 98 vjeç
  29 dhjetor (Breitbart) - Pierre Cardin, ikona globale e modës që zgjeroi perandorinë e tij përmes markës ndërkombëtare dhe tregtisë, ka ...
SONDAZHI: Donald Trump Njeriu më i Admiruar në Amerikë në vitin 2020, mund Obama-n për herë të parë në 12 vjet
Një sondazh i ri nga Gallup tregon se Donald Trump është njeriu më i admiruar në Amerikë; mundish-Presidentin Barack Obama për herë të parë në 12 ...
Tërmet në Kroaci: Vritet një fëmijë, ndërsa ekipet e shpëtimit kërkojnë në rrënojat e Petrinjas
  Një tërmet me madhësi 6.4 ka goditur Kroacinë qendrore, me raportime për shumë të plagosur dhe të paktën një të vdekur. Një vajzë 12-...
Donald Trump planifikon miting në prag të zgjedhjeve për Kelly Loeffler dhe David Perdue
CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump do të kthehet në Georgia mbrëmjen para zgjedhjeve të balotazhit të Senatit për Senatoret Kelly Loeffle...
Marrëveshje tregtare e Trump me Mbretërinë e Bashkuar, në minutën e fundit. Ambasadori amerikan: ‘Ne do ta bëjmë këtë’.
  KURT ZINDULKA Ambasadori i Amerikës në Mbretërinë e Bashkuar, Woody Johnson, ka sugjeruar që negociatorët Amerikanë dhe Britanikë jan...
Faqja 31 prej 470« E para...1020...2930313233...405060...E fundit »