‘Prapaktheu!’ i Trump ndaj May: “Mirëkuptimi SHBA-GB, kurrë kaq i fortë”
Donald Trump tashmë ka ndërruar mendje: Në fillim vuri në pikëpyetje marrëdhëniet e tij me Mbretërinë e Bashkuar, pastaj e lavdëron atë: "Kurrë ka...
Më në fund, Donald Trump mbërriti në UK. Theresa May, nervoze, në pritje të mbërritjes së Donald Trump.
( Foto para një ore)/ Protestat kanë nisur, largimi i policisë është anuluar, ndërsa kryeministrja dhe sekretari për Punët e Jashtme shfaqen ne...
Ikja nga demokratët, shuplaka e fundit për Hillary Clinton & Co.
Nga: Glauco Maggi/ Libero Quotidiano.it/ Brandon Straka është demokrat, homoseksual i deklaruar, stilist parukier, aspirant aktor, newyorkez, d...
Gjermania dhe Rusia/ Lidhjet për gazin: Trump nuk është i vetmi qe bën pyetje
Politikanët dhe ekspertët e energjisë thonë se Nord Stream 2 do ta bëjë Evropën të varur nga gazi rus Donald Trump mund të ketë përdorur një gj...
Donald Trump mund të takohet me Boris Johnson në Londër, thotë ambasadori.
Woody Johnson thotë se ‘ne do të bëjmë gjithçka të mundur’ nëse presidenti Amerikan do që të takojë ish- sekretarin e jashtëm Britanik, Johnson. ...
12 djemtë dhe trajneri në Tajlandë u nxorën nga shpella teksa ‘flinin’.
Anëtarët e ekipit të futbollit për të rinj, “Derrat e Bardhë “që u shpëtuan nga shpella në Thai, ndodhen nën trajtim mjekësor në spital në Chiang ...
Vittorio Feltri, apel humanitar: Kushdo të shpëtojë kë të dojë, veç të mos e sjellë këtu.
Nga: Vittorio Feltri/ Libero Anijet e OJQ-ve që bredhin në Mesdhe, dhe jo vetëm ato, por edhe ato ushtarake, çfarë bëjnë nga anët tona? Duan të shp...
Greqia dëbon dy diplomatë Rus me dyshimin se ‘minojnë marrëveshjen’ me Maqedoninë
Greqia urdhëroi dëbimin e dy diplomatëve rusë dhe ua ndaloi hyrjen dy të tjerëve, nën dyshimet se kanë rrezikuar sigurinë kombëtare, raporton Radi...
Angela Merkel i kundërpërgjigjet Donald Trump: “Jam rritur në Lindje”, por marr ‘vendime të pavarura’.
Kancelarja tha se Gjermania merr vendime të pavarura, si përgjigje ndaj Trump se Gjermania kontrollohet nga Rusia. Angela Merkel kundërsulmoi f...
Presidenti Thaçi “i zuri pritë” rusit Medvedev
Presidenti i Kosovës realizoi një takim të çuditshëm në Ankara me Kryeministrin e Rusisë Dimitry Medvedev. Në fakt, në bazë të fotografisë që e sh...
Faqja 4 prej 204« E para...23456...102030...E fundit »