Jeffrey Hovenier, përfundimisht, vjen ambasador i SHBA-së në Kosovë
Jeffrey Hovenier do të jetë ambasadori i ardhshëm amerikan në Kosovë. Këtë informacion, zyrtarisht e ka konfirmuar Senati amerikan. Në muajin k...
Gazeta serbe: Lobistët amerikanë, përfshirë Grenellin, janë paguar nga Serbia 1.3 milionë dollarë
Nga Xhezair Dashi/  Gazeta serbe “Nova.rs” shkruan se për tri vjet lobim në Shtete të Bashkuara të Amerikës, Oda Ekonomike Serbe i ka pagua...
Modeli ‘Zaev’ që Albini nuk e ndoqi dot
  Nga Ardit Rada Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev i cili fitoi mbi 20% të komunave në zgjedhjet lokale, sërish mori përgj...
Përparim Rama fiton si kryetar i Prishtinës, e uron kryeministri Edi Rama
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, në një konferencë për media së bashku me kandidatin për kryetar të Prishtinë...
“Tragjike qysh partia e Albin Kurtit angazhon adhuruesin e Enver Hoxhës për t’i sulmuar gazetarët”
Koment nga PERISKOP/ Gazetarët, Parim Olluri dhe Arben Ahmeti që ishin cak i linçimit që po promovohet nga zyrtari i lartë, në këtë rast nga Hy...
Daniel Serwer kërkon prova se Grenell paguhet nga Serbia për lobim! “Do t’i dërgoj në Departament të Drejtësisë”.
Analisti amerikan dhe njohësi i çështjeve të Ballkanit, Daniel Serwer, ka reaguar ndaj deklaratës së analistit politik në Serbi, Dushan Janjiq, i ...
ZORAN ZAEV ANULON DORËHEQJEN, AUTORIZOHET PËR NEGOCIATA!
Kryeministri i Republikës dhe lider i LSDM-së, Zoran Zaev, do ta anulojë dorëzimin e dorëheqjes deri në stabilizimin e situatës në vend – kanë thë...
Kandidon në vitin 2024? Trump ‘ndoshta’ do të shpallë planet e vitit 2024 pas afatit të mesëm presidencial.
Ish-presidenti Donald Trump, në një intervistë ekskluzive me Fox News, tha se ai "ndoshta" do të presë deri pas zgjedhjeve afatmesme të vitit 2022...
Opozita e MV, sikur të marrë pushtetin/ Të këqijat që priten, duke nisur nga emri i Maqedonisë së Veriut
Nga Vitjon Nina/ AP Kreu i partisë më të madhe opozitare në Maqedoninë e Veriut, VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, e ka bërë të qartë gjatë n...
‘Open Balkans’, zbardhet deklarata e përbashkët e tre liderëve
E enjtja 4 nëntorit u identifikua me samitin e Beogradit, mbajtur në kuadër të nismës “Open Balkan”. Pas takimit mes tre liderëve, kryeministri...
Faqja 4 prej 470« E para...23456...102030...E fundit »