Arabia duhet të bëjë publike gjyqet e Khashoggit: eksperti i OKB
  Gjenevë (AFP) - Një ekspert i OKB-së për të drejtat e njeriut tha të enjten se Arabia Saudite duhet të zhvillojë gjykime publike për ata...
Sondazhi – 61% e votuesve të mundshëm: Jo më hetime mbi Trump Pas Raportit të Mueller
  MANDEL NGAN/AFP/Getty Images Votuesit e mundshëm të Shteteve të Bashkuara, më të shumtët, kundërshtojnë idenë e më shumë hetimeve nda...
Tre anëtarë të qeverisë Macron japin dorëheqjen duke cituar dëshirën për të kandiduar në zgjedhjet e ardhshme
  PARIS (AP) - Presidenti francez Emmanuel Macron thotë se tre ministra të kabinetit kanë dhënë dorëheqjen, duke përfshirë Ministrin e Çës...
Kryeministre May thotë se do të heqë dorë nëse marrëveshja e saj e Brexit do të kalojë
LONDËR (Reuters) – Kryeministrja britanike Theresa May tha të mërkurën se do të largohet nga posti nëse marrëveshja e saj e divorcit me BE-në, dy ...
BE thotë: Evropa ‘strehimi ideal’ për emigrantët që ikin nga ‘varfëria dhe ndryshimet klimatike’
  Europa do të jetë një “strehë ideale pë azilkërkusit dhe emigrantësh”në botë ku “ndryshimet e klimës dhe varfëria globale”do të vijnë du...
Toni Blair dhe Clinton: Mirënjohja për Perëndimin jeton me emrat kosovarë
  Prishtinë (AFP) – Rrugë te rreshtuara me flamuj amerikanë, murale që falenderojnë NATO-n dhe djem të quajtur ‘ToniBler’ dhe ‘Klinton’: k...
Marsi i pavarësisë së Greqisë, tetë vjet luftë- grekë dhe filohelenë të Europës- së bashku.
Nga: Eleni Sourani, ambasadore e Greqisë në Tiranë Në kalendarin tonë kombëtar, 25 mars 1821 shënon ringjalljen e kombit tonë pas 4 shekujve të...
Zv. Ministre e Kosovës, Vesna Mikiç tha se NATO kreu genocid, Ramush Haradinaj e liron nga detyra.
Lajmin për lirimin nga detyra të zëvendësministres së Drejtësisë, Mikiç, e ka bërë të ditur vetë Haradinaj, i cili ka publikuar vendimin. Sipas ti...
Izraeli, Rumania ndjek Trumpin: ambasada në Jerusalem
Kryeministrja Viorica Dancila, në konferencën American Israel Public Affairs Committee (Aipac) në Uashington, ka njoftuar zhvendosjen Rumania d...
Katër në dhjetë francezë thonë se Revolucioni është zgjidhja e problemeve të vendit
Një sondazh i sapo lëshuar ka pohuar se pothuajse katër ne çdo dhjetë francezë besojnë se një revolucion i plotë është mënyra më e mirë për zgjidh...
Faqja 40 prej 319« E para...102030...3839404142...506070...E fundit »