Donald Trump: ‘Vetëm Administrata e Bidenit’, përgjegjëse për ikjen ‘Jokompetente’ nga Afganistani
CHARLIE SPIERING   Ish -Presidenti Donald Trump rishqyrtoi tërheqjen katastrofike të Presidentit Joe Biden nga Afganistani të martën, d...
Mbyllet ‘Russia Today’ në Gjermani: është luftë informacioni me Moskën
  Ministria e Jashtme ruse e përshkroi vendimin për mbylljen e RT Deutsch si një "akt të paparë agresioni informativ" nga YouTube dhe auto...
Nicolas Sarkozy shpallet fajtor për herë të dytë
sh-presidenti francez, Nicolas Sarkozy, u dënua të enjten e 30 shtatorit me një vit burg. Kjo për financimin e paligjshëm të fushatës në vitin ...
Sot në mëngjes Kretën e goditi tërmet i fortë. Humb jetën një qytetar grek dhe një shqiptar ndodhet në rrezik për jetën.
Një tërmet i fuqishëm ka goditur ishullin e Kretës, në Greqi, paraditen e sotme, rreth orës 09:17. Mësohet se tërmeti me magnitudë 5.8 i shkallë...
Konferenca e përbashkët me Ramën/ Albin Kurti tregon çfarë kanë biseduar: Ramë dakord që…
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe homologu i tij shqiptar, Edi Rama kanë  mbajtur një konferencë të përbashkët, në Prishtinë.  Kurti: Jam...
“Ballkani i Hapur”/ Rama: ‘Vëllai i vogël nuk më dëgjon!’ Kosova e ka të nxehtë plagën, por luftën e ka fituar
Kryeministri Edi Rama në konferencën e përbashkët për media që pati me homologun e tij kosovar, në Prishtinë, Albin Kurti, nuk ka pa folur edhe ...
Rama mbërrin në Prishtinë, pritet nga Albin Kurti me ceremoni shtetërore
Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Prishtinë, ku po zhvillon një vizitë një ditore, ndërsa u prit në orën 09:00 me ceremoni zyrtare nga kryemin...
Athina në prag të tragjedisë ajrore/ Avionit i nxehen frenat në fluturim, pilotët kërkojnë ndihmë
Autoritetet e aeroportit të Athinës u vunë në gjendje alarmi pas kërkesës për ndihmë të pilotëve të një avioni me 284 pasagjerë në bord. Airbus...
Kosova ndalon targat serbe/ Vuçiç thërret me urgjencë Këshillin e Sigurisë Kombëtare. Kurti: Nuk po ndodh asgjë e jashtëligjshme!
Presidenti i Serbisë, Alesandar Vuçiç ka thirrur në seancë urgjente Këshillin e Sigurisë Kombëtare të martën në orën 10:00. pas vendimit të Ko...
Atentat ndaj Zoran Zaev, Shërbimet Sekrete të Greqisë ndërhyjnë në kohë
Shërbimet Sekrete të Greqisë kanë shmangur një atentat ndaj kryeministrit maqedonas, Zoran Zaev. Vetëm pak muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes...
Faqja 40 prej 502« E para...102030...3839404142...506070...E fundit »