Rama-opozitës: ‘Si mund të ndash fshehtas një shtet, siç ndajnë paratë e vjedhura ata që dihet se kanë vjedhur?!’
Rama: Kur vllau i vogël gabon, i madhi i thotë rri drejtë aty, le të hidhen përpjetë ata që kanë miza nën kësulë Unë presidentin e Serbisë as e...
Blinken viziton Izraelin për të treguar mbështetjen e SHBA-së pas sulmeve të Hamasit
Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka mbërritur në Izrael në shenjë mbështetjeje pas sulmeve vdekjeprurëse të fundjavës nga Hamasi. Z....
Edi Rama ironizon opozitën: “Bjerini tastjerës për të luftuar me Ramoviçin, më shumë madje se Vuçiçin”.
Kryeministri Edi Rama ka ironizuar opozitën dhe lidhjet që i bëjnë me presidentin serb, Aleksandër Vuçiç. Rama thotë se kjo ‘arenë lufte’ dhe p...
Rezoluta për Kosovën/ Rama: Mirë Kosova, po Shqipëria kujt ia drejton rezolutën?!
Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalën në Kuvend sa i përket sulmit në veri të Kosovës, për të cilin u thirr edhe një interpelancë nga deputeti d...
PD-PS arrijnë dakordësinë, bëhen bashkë për rezolutën mbi Kosovën.
Mazhoranca dhe opozita kanë gjetur akordin për të dalë me një rezolutë të përbashkët nesër, e cila dënon sulmin në veri të Kosovës. Pas ndasive të...
Izrael: Netanyahu dhe opozita bien dakord për të formuar një qeveri emergjente
Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu dhe lideri i opozitës Benny Gantz kanë rënë dakord të formojnë një qeveri emergjente. Do të ngrihet ...
“Je i fortë pas tastjerës, do pendohesh shpejt ti dhe Hamasi”, Izraeli i shpall luftë virtualisht Iranit
Konflikti mes Izraelit dhe terrorsitëve të Hamasit dhe mbështetësve të tyre duket se është përhapur tashmë jo vetëm në terren por edhe në rrjetet ...
Shqipëria ulet në Këshillin e të Drejtave të Njeriut në OKB, Rama: 113 vende votuan ‘Pro’.
Kryeministri Edi Rama deklaroi se Shqipëria ka marrë një tjetër rol ndërkombëtar. Shqipëria është votuar nga 123 vende antëtare të Asamblesë së Pë...
Që prej Holokaustit asnjëherë nuk janë vrarë kaq shumë hebrenj brenda një dite: Presidenti i Izraelit
Presidenti i Izraelit, Isaac Herzog, në një mesazh u bëri thirrje të gjitha kombeve në mbarë botën “të dënojnë ashpër Hamasin dhe ta etiketojnë at...
1500 terroristë palestinezë gjenden të vdekur në kufirin e Gazës: Media.
Trupat e rreth 1550 terroristëve palestinezëve janë gjetur pranë kufirit të Gazës, në territorin izraelit. Kjo është bërë e ditur nga “Jerusalem P...