Funny: Kthehen retushimet e armiqve; Rama retushon Berishën
  Ka ndodhur një ngjarje "funny". Po të ndodhte në periudhën e diktaturës komuniste do të ishte tragjike, jo "funny", siç është sot. Ja...
“Politikane pa fëmijë”: Fotolajmi seksist i “Sunday Times”
  E përjavëshmja britanike ka botuar një intervistë të kryeministrs skoceze Nicola Sturgeon, të shoqëruar me një fotolajm ku listohen poli...
Një 9 vjeçar në Gjermani shpëton vëllain 2 vjeç në pishinë
  Një nëntë- vjeç ar Gjerman është shpallur hero për atë që bëri: Ai shpëtoi nga mbytja në pishinë vëllain e vogël dy vjeç. Të dy vëlle...
200 socialistë lënë Rilindjen në Dibër
  Vetëm gjashtë ditë para votimeve për kryetarin e Bashkisë në Dibër, në kulmin e fushatës, sot, 200 socialistë u deklaruan se lënë Rilind...
Berluskoni po bëhet gati të largohet
  Nga Jakopo Barigaci/Politico/   Një muaj përpara se të mbushë 80 vjeç, Silvio Berluskoni ka bërë një seri lëvizjesh të paprit...
Kupola e shtetit- në Vatikan; Papa Frensis pret Presidentin Bujar Nishani
Gjithë kupola e shtetit shiptar dhe e Republikës së Kosovës morën pjesë në Shenjtërimin e Nënë Terezes në Vatikan; si nga qeveria dhe opozita. ...
Presidenti Nishani kryeson delegacionin për Shenjtërimin e Nënë Terezes në Vatikan
  Kreu i Shtetit shqiptar, Bujar Nishani, i shoqëruar nga Zonja e Parë, Odeta Nishani dhe në krye të delegacionit zyrtar, është nisur drejt Va...
Nënë Tereza zgjohet Shen Tereza
  Papa Francis do të bëjë Nënë Terezën, murgeshën më të famshme të botës, një Shenjt këtë të Dielë. Kush ishte Nënë Tereza? . Jeta e...
Charlie Hebdo përhap zemërim me tërmetin e Italisë
Revista satirike Franceze Charlie Hebdo është kritikuar në mediat sociale për karikaturat ku paraqiten viktimat e tërmetit të Italisë si pjata me ...
Cili është ministri i ri i Transporteve?!
  Sokol Dervishaj pritet të marrë "bekimin" e Presidentit të Republikës si Ministër i ri i Transporteve pas dorëheqjes së ministrit Edmond...
Faqja 714 prej 802« E para...102030...712713714715716...720730740...E fundit »