Shqiptarët, skllevër të punës me shumë orë në Europë, por paguhen vetëm 2.2 euro në orë
Sipas një vrojtimi të INSTAT, Shqipëria renditet ndër vendet me më shumë orë pune në botë dhe Europë. Shqiptarët kudo ku janë punojnë mesatarish 4...
Kroatët në votime për të kthyer faqen e pesë muajve nacionalizëm
Të dielën, 11 shtator, 3,8 milion votues kroatë morën pjesë në zgjedhjet e parakohëshme legjislative. Vetëm pesë muaj qeverisi partia HDZ (Bashkim...
Në Dibër votuan 53 për qind e votuesve
Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka bërë publike të dhënat zyrtare sa i përket votimit në të gjitha qendrat për kryebashkiak të Dibrës. Sipas KQZ-së...
Në Athinë u gjet një strategji e përbashkët ekonomike për emigracionin për Jugun e BE-së
    Përfaqësuesit e shtatë vendeve të jugut të BE-së të mbledhur në Athinë, të premten, në  përpjekje për të rënë dakord për një qëndri...
KQZ: Në gjithë Dibrën ka nisur votimi
Sot në Dibër votohet për kryetarin e Bashkisë. Dibra shkon në zgjdhje të parakohshme për kryetarin e Bashkisë pas një skandali seksual që po hetoh...
Lirohet John Hinckley Jr, atentatori i Presidentit Reagan
  John Hinckley Jr, perosni që tentoi të vrasë Presidentin e Shteteve të Bashkuara, Ronald Reagan, është liruar nga një spital psikologjik...
Përmbytet Vlora, qyteti i preferuar i Qeverisë Rilindja
  Qyteti bregdetar i Vlorës është përmbytur tërësisht nga reshjet e shiut, teksa janë bllokuar rrugët kryesore dhe rrugicat e lagjeve. ...
Dhunohet barbarisht bisnesmeni me shtetësi amerikane
  Faad Mitri u gjet sot i shtrië në rrugë, afër aeroprtit të Rinasit në Tiranë, i larë në gjak. Ky është një biznesmen libanez, me shtetës...
Rrëshen: Vritet drejtori i Energjisë në Veri
  Ushtrimi në ekstrem i “detyrës” shtetërore me njerëzit e varfër ka shkaktuar një viktimë në Rrëshen. Ish- drejtori i Operatorit të Trans...
Michelle Obama pas Shtëpisë së Bardhë
  Pas tetë vitesh në Shtëpinë e Bardhë, familj Obama po bën gati bagazhet. Një jetë e re, që Michelle Obama shpreson të jetë ndryshe nga a...
Faqja 750 prej 841« E para...102030...748749750751752...760770780...E fundit »