“Reforma” hyn në kalendarin e Kuvendit, me maxhorancën
Reforma në Drejtësi ka hyrë në kalendarin e punimeve të Kuvendit për periudhën trejavore, 4 – 24 korrik.   Ajo është futur vetëm me votat e mazhorancës, në mënyrë të njëanshme dhe kundërsht...
Rama paguan 80 mije euro per takimin me Obamen
  Kryeministri Edi Rama dyshohet të jetë përfshirë në një skandal të rëndë, teska në vitin 2012 ka paguar 80 mijë dollarë si donacion për fushatën elektorale të Barack Obamas, para me të cilat...
Berisha paralajmërin maxhorancën se “mesazhe të hidhura” paskëtaj vijnë
  Ish-Kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar mazhorancën dhe Qeverinë se ditët në vijim do të marrin mesazhe të hidhura nga ndërkombëtarët në lidhje me reformën në drejtësi dhe rekomandimi...
Bie në dhunë mbledhja e Këshillit Bashkiak në Himarë
  Ka degjeneruar në dhunë mbledhja e sotme e Këshillit Bashkiak të Himarës ku po diskutohej për regjistrimin e pronave të banorëve.   Këta të fundit kanë qenë prezent në mbledhje dh...
Egjiptiani i drogoi marinaret, “kur u zgjova nuk e pashë kapitenin”, thote marinari
  Pengmarrësi i anijes “Celepia 2” Adel Salam u arrestua. Anija u gjet nuga marina egjiptiane në portin e Aleksandrisë në Egjipt. Brenda saj ishte marinari shqiptar Luan Mema, por ende nuk ka ...
Merkel nuk shikon ndonjë shans për kthimin e Britanisë nga Brexit
  ( Sipas Reuters) Kancelarja gjermane, Merkel, tha të Martën se ajo nuk shikon ndonjë shans që Britania të mund të kthehet pas nga vendimi i saj për t’u larguar nga Bashkimi Europian. D...
Sulmi në aeroportin “Ataturk” në Stamboll: Numri i të vdekurve rritet në 41, me 239 të plagosur
  (Sipas BBC)   Numri i të vdekurve nga sulmi me armë dhe me bomba vetvrasëse në aeroportin e Stambollit është rritur në 41, 13 nga të cilët janë të me kombësi të huaj, me 239 të pl...
Tre aksione, shtate ne pranga per droge
Gjatë 12 orëve të fundit policia e Vlorës ka zhvilluar 3 operacione antidrogë duke vënë në pranga 7 persona dhe u sekuestruar në total 72 kilogramë e 500 gramë kanabis me destinacion shitjeje në qytet...
Kërcënime të reja kundër “Charlie Hebdo”.
Një hetim “për kërcënim me vdekje” është hapur që më 22 qershor nga prokurori pas publikimit të disa mesazheve në faqen e gazetës në Facebook. Mesazhet që u quajtën ‘kërcënuese” thoshin se disa editor...
Arrestohet babai që dhunonte dy fëmijët
Policia e Korçës ka arrestuar 50-vjeçarin Arben Hajdinllari që keqtrajtonte dhe ushtronte dhunë fizike e psikologjike ndaj dy fëmijëve të tij të mitur. Hajdinllari u arrestua dje dhe rezultoi se is...
Faqja 750 prej 802« E para...102030...748749750751752...760770780...E fundit »