Madeleine Albright është e shqetësuar pse Donald Trump nuk ka gra në qeveri.
(FOTO: Allbright (djathtas) thotë "në djall vafshin ata që votojnë Bernie Sanders para Hillary (majtas)/ Të Mërkurën, në MSNBC, ish sekretare e...
Djali i kandidatit për zëvendës president në SHBA arrestohet për organizim trazirash të dhunshme kundër Trump.
Djali më i vogël i ish kandidatit për zëvendës presidnet në SHBA, sikur të fitonte Hillary Clinton, senator i Virginia, Tim Kaine është arrestuar ...
Një gomone nga Shqipëria me 12 milionë euro drogë në bord, kapet në Bari
Drejtoria Antimafia e Policisë së Barit në bashkëpunim me repartin territoral të policisë financiare të komunës së Barleta e Molfeta kanë sekuestr...
Polonia kërcënon “samitin e BE” për shkak të Donald Tusk.
(FOTO: Kryeministrja polake Beata Szydlo (majtas) thotë se zoti Tusk (djathtas) ka " shkelur disa herë mandatin e tij Europian)/ Polonia ka kër...
Ironi politike: Ish- deputeti i burgosur “kapet” duke firmosur për Vettingun. (FOTO)
Të rinjtë e forumit Rinor Demokrat kanë ironizuar peticionin e nisur nga qeveria për reformën në drejtësi, duke ju referuar akuzave se në të pati ...
“Kinezi” Huntsman, në postin e ambasadorit të Shteteve të Bashkuara në Rusi.
(FOTO: John Huntsman, dduke ffolur kundër Trump në fushatë. Zgjidhet ambasador i Trump në Rusi)/ Johne Huntsman, ish-guvernatori i Utahut, dhe ...
Berisha sot në Çadrën e Lirisë, pa praninë e Bashës. ‘Nga lufta veç ai largohet”- përmendi vargun e Himnit Kombëtar.
  Ja shkurtimisht, fjala e zotit Berisha, ish- kryeministër dhe lider i PD: “Kjo çadër u bë e famshme në gjithë botën, miqtë tanë nga W...
Nga të pesë kosovarët që u plagosën rëndë në aksidentin e Laçit; njëri nuk i shpëtoi vdekjes.
Pesë shtetas kosovarë që po udhëtonin sot në mëngjes nga Tirana në drejtim të Kosovës, janë përfshirë në një aksident të rëndë në aksin rrugor mes L...
Breitbart Vs. Soros: Investigimet e Agjencisë së Lajmeve shkaktuan probleme për operacionet evropiane të Bilionerit.
Investigimet e kryera nga Breitbart News ndaj rrjetit global që drejtin George Soros kanë kontribuar në atmosferën negative të miliarderit përball...
Donald Trump emëron Richard Grenell si ambasador i SHBA në NATO.
Siopas një zyrtari të Shtëpisë së Bardhë që nuk u identifikua dhe foli për Bloomberg News, Presidenti Trump do të emërojë Richard Grenell që të sh...
Faqja 830 prej 1 077« E para...102030...828829830831832...840850860...E fundit »