Nostradamus parashikoi Donald Trumpin 400 vjet më parë
  Këto pasazhe nga Nostradamus janë dëshmi se ai ‘parashikoi’ fitoren e Trump më 2016, shkruan portali "History.com", në gjuhën angleze ...
Pse kishin thënë se Bannon e të tjerë janë “të egër” për shqiptarët?!
(FOTO: Stephen Bannon dhe Reince Priebus, të zgjedhur nga Donald Trump si pjesë e administratës presidenciale) Veritas.com.al/ Stephen Banno...
Trump: “Unë do të marr 1 dollar në vit si President”.
Presidenti i zgjedhur, Donald Trump do të marrë 1 dollar në vit pagë si president, sipas revistës “The Hill”. Trump e shpalli këtë ditën e Diel...
Katër persona ngritën më këmbë shtetin në “Elbasan Arena”; njëri identifikohet
(FOTO: Pamje nga forcat policore e të sigurisë, dje në prag të ndeshjes së futbollit Shqipëri- Izrael, në satdiumin "Elbasan Arena")  Njëri nga...
Michael Moore shfaqet te Kullat “Trump”. Zoti president “jam unë, dua të flas me ty”/ VIDEO
(FOTO: Michel Moore në Kullën Trump kërkon takim me presidentin e zgjedhur) Autori i njohur amerikan i dokumentarëve dhe filmave, Michael Moore...
Televizionet hodhën problemet dhe u morën me virtualen
(FOTO: Pamje e studios televizive nga Debati i Tretë mes kandiatëve presidencial Trump dhe Clinton)  Nga Warner Todd Huston/ Ndërsa fushata ...
Ndahet Partia Demokratike. Ish ministri i Punës në “epokën” Clinton, Robert Reich, thotë se do të krijojë Parti të Tretë.
(FOTO: pamje nga një zyrë elektorale e Partisë Demokratike pas humbjes) Disa Demokratë në SHBA, duke iu referuar humbjes të të martës në mbrëmj...
Shefi i Nato-s qahet për zgjedhjen e Donald Trump
(FOTO: Jens Stolenberg, sekretar i Përgjithshëm i Nato-s)   /Veritas.com.al/ Sekretari i Përgjithshëm i Nato-s, Jens Stoltenberg ka ...
Kjo lojë futbolli në Elbasan; ndeshet frika me jo- frikën?!
(FOTO: Pamje e rreshtimit policor në stadiumin "Elbasan Arena" ku pritet të nisë ndeshja e futbollit Shqipëri- Izrael) Nga Veritas.com.al So...
Bota u zgjua
  Frrok Çupi/ Ishte lëvizje sizmike kjo që ndodhi në Amerikë dhe po përhapet kudo e deri te ne.  Donald Trump, njeriu pa parti, i vetëm, me...
Faqja 830 prej 966« E para...102030...828829830831832...840850860...E fundit »