Qoftet e qeverisë, Internacionalja Komuniste dhe çadra e protestës.
  Frrok Çupi/ Qeveria dhe bashkia e Tiranës, përkatësisht “kapot” e tyre, kanë krijuar një tjetër “teatër” sot lidhur me tentativën ku të g...
Presidenti Nishani në ditën simbol të shembjes së kultit fals të komunizmit dekoron me “Nder i Kombit” studentët e grevës së urisë.
Në ditën që në historinë e Shqipërisë shënjon rrëzimin e shtatores së diktatorit, Enver Hoxha, Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, i akordon m...
Telefoni i Hitlerit shitet për më shumë se 240,000 dollarë
Telefoni personal i Adolf Hitler, i cili ishte përdorur nga Fuehrer për të dhënë shumë komanda vdekjeje në Luftën e  Dytë Botërore, u shit në anka...
E Mira ka fytyre te keqe!!!
  Nga Anila Rezhda, shkrimtare/ 20 Shkurt sot...dikur 20 Shkurt 1991-nji Ne emer te se Mires filloi me se miri nje revolte masive. ...
LUFTA E PERËNDIMIT NË BULEVARDIN TONË
  Frrok Çupi/ Akti i fundit shfaqet nesër, e hënë, mbasdite: Nesër zbret në Tiranë reporteri i BE, Knut Fleckentstein. Para se të mbërri...
Ku gënjen Rama për 21 Janarin dhe ndryshimi me protestën e PD?
(FOTO: Pamje nga demonstrata e 21 jnarit 2011)/ Kryeministri Edi Rama duket se ka zgjedhur një mënyrë ndryshe për t’iu përgjigjur protestës së ...
Donald Trump përqafon trashëgiminë e Andrew Jackson.
-Ishte i shëmtuar, por personal në zgjedhjet presidenciale- Në një anë ishte një njëri i famshëm jashtë politike, i bërë vetë, i pa lustër i ci...
Njëri nga katër të plagosur në aksidentin e Elbasanit, ndërron jetë në spital.
  Të katër të plagosurit ishin dërguar në spital, por 20 vjeçarja K.H. sapo ka ndërruar jetë. Aksidenti ka ndodhur në Elbasan, në rrugë...
Negociata BE- Shqipëri nuk ka para se të merret vesh rezultati i protestës popullore.
(FOTO: Reporteri i BE, Knut Fleckentstein)/ Herën e parë, sipas Knut Fleckentstein, takimi i radhës i komitetit ndërplanetar me Shqipërinë  u s...
Nga Serbia, Kosova importon tre herë më shumë mallra se sa nga Shqipëria.
Bashkëpunimi ekonomik mes Kosovës dhe Shqipërisë është në nivel shumë më të ulët në krahasim me shtetet të tjera të rajonit. Edhe përkundër takime...
Faqja 836 prej 1 067« E para...102030...834835836837838...850860870...E fundit »