Dy njerëz të njohur në Florida shpallin “Divorcin Trump”.
Të dy kanë vendosur të ndahen nga njëri tjetri në çift, por kësaj ia kanë vënë emrin "Divorci Trump" Një çift mjaft i njohur në Palm Beach, Flo...
Bebi Charlie Gard do t’i japë fund jetës në një strehë, jo në shtëpi.
  I sëmurë në mënyrën më kritike, bebi Charlie Gard do të transferohet në një strehë dhe aty do t’i japë fund jetës i pandihmuar, edhe pse...
Mbyllet debati i Rruzullit: Kongresi i jep rezidencë bebit Charlie Gard në Amerikë.
Kongresi i Shteteve të Bashkuara ka garantuar beben britanike Charley Gard me rezidencë të përhershme në Shtetet e Bashkuara. Bebja Charley Gard, ...
Një turist nga Prishtina: “Na keqtrajtojnë, ne kosovarët, në Durrës”. VIDEO
  Portali DurrësiLajm raporton sot ngjarje nga qyteti bregdetar dhe si trajtohen opushuesit nga Kosova: Reportazhi: Prej 17 vjetësh,...
Policia: “Ju që shkoni sot për Durrës, kaloni më mirë nga Elbasani, Vora nuk kalohet.
Apeli i policisë që në mëngjes është ky: Kush s’ka destinacion Gjirin e Lalzit, më mirë t të kalojë nga Ndroqi ose nga Kërraba. Policia Rrugore...
‘Hajde hamë bukë!”. Shqiptarët konsumojnë më shumë bukë se kushdo në Europë
Kemi një tog- fjalësh thuajse të ngurtësuar, të adhur nga koha. A nuk përdoret rëndom: “Hajde hamë bukë!”. Por nuk qenka thjesht një frazë e ngrir...
Vogëlushja Altea, që u dogj me qumësht, niset për mjekim drejt Turqisë.
Altea Jubi, 2-vjeҫarja e cila është djegur në 70% të trupit të saj me qumësht, është nisur sot për shërbim më të mirë mjekësor drejt Turqisë. K...
Qeveria ndihmon Altean 2-vjeҫare për kurim jashtë vendit. U dogj me qumësht
  Vogëlushja 2-vjeҫare Altea Jubi, e cila është djegur me qumësht në 70% të trupit, tani ka një shans më shumë për të jetuar, falë ndërhyrjes ...
Një prind nga Kosova gjen ‘forcë’ për të himnizuar mjekët një ditë pas vdekjes së vajzës*
Nga: Fajzi Maloku, Prishtinë/ I dashuri profesor Dilaver, Vajza jonë Fatmirja, 37 vjeçe, vdiq në Spitalin Ushtarak të Tiranës, mëngjesin e d...
Mos u nisni sot për në Gjirin e Lalzit, edhe autostrada e Durrësit është e bllokuar.
Të gjithë kanë zgjedhur fundjavën për në plazh. Por sot do e keni të vështirë të shkoni te Gjiri i Lalzit nga Tirana. Rruga është bllokuar nga flu...
Faqja 20 prej 42« E para...10...1819202122...3040...E fundit »