Një turist nga Prishtina: “Na keqtrajtojnë, ne kosovarët, në Durrës”. VIDEO
  Portali DurrësiLajm raporton sot ngjarje nga qyteti bregdetar dhe si trajtohen opushuesit nga Kosova: Reportazhi: Prej 17 vjetësh,...
Policia: “Ju që shkoni sot për Durrës, kaloni më mirë nga Elbasani, Vora nuk kalohet.
Apeli i policisë që në mëngjes është ky: Kush s’ka destinacion Gjirin e Lalzit, më mirë t të kalojë nga Ndroqi ose nga Kërraba. Policia Rrugore...
‘Hajde hamë bukë!”. Shqiptarët konsumojnë më shumë bukë se kushdo në Europë
Kemi një tog- fjalësh thuajse të ngurtësuar, të adhur nga koha. A nuk përdoret rëndom: “Hajde hamë bukë!”. Por nuk qenka thjesht një frazë e ngrir...
Vogëlushja Altea, që u dogj me qumësht, niset për mjekim drejt Turqisë.
Altea Jubi, 2-vjeҫarja e cila është djegur në 70% të trupit të saj me qumësht, është nisur sot për shërbim më të mirë mjekësor drejt Turqisë. K...
Qeveria ndihmon Altean 2-vjeҫare për kurim jashtë vendit. U dogj me qumësht
  Vogëlushja 2-vjeҫare Altea Jubi, e cila është djegur me qumësht në 70% të trupit, tani ka një shans më shumë për të jetuar, falë ndërhyrjes ...
Një prind nga Kosova gjen ‘forcë’ për të himnizuar mjekët një ditë pas vdekjes së vajzës*
Nga: Fajzi Maloku, Prishtinë/ I dashuri profesor Dilaver, Vajza jonë Fatmirja, 37 vjeçe, vdiq në Spitalin Ushtarak të Tiranës, mëngjesin e d...
Mos u nisni sot për në Gjirin e Lalzit, edhe autostrada e Durrësit është e bllokuar.
Të gjithë kanë zgjedhur fundjavën për në plazh. Por sot do e keni të vështirë të shkoni te Gjiri i Lalzit nga Tirana. Rruga është bllokuar nga flu...
Sot nuk dilet me makinë nga Tirana; rrugët janë bllokuar
  Të gjitha rrugët që të çojnë në bregdet ose në zona të tjera turistike, janë të bllokuara. Autostrada Tiranë- Durrës është bllokuar q...
Mjekësia preventive e plazhit/ Një pushues tjetër humb jetën në Velipojë
Sot paradite ka humbur jetën një  në plazhin e Velipojës. Mësohet se pushuesi ishte nga Shkodra dhe dyshohet se shkak ka qenë ataku kardiak. Në...
Fat i kobshëm: Eneo pi helm për të dashurën; asaj i dërgoi video live duke u vetëvrarë
  Eneo F. 20-vjeçar nga Fieri i dha fund jetës dje, dhe i tronditi të gjithë. Ngjarja e rëndë ndodhi ditën e djeshme në qytetin e Fieri...
Faqja 20 prej 42« E para...10...1819202122...3040...E fundit »