Rama nga Vlora: Jemi duke negociuar për të realizuar vaksinimin masiv
Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Vlorë me kandidatët për deputetë të zgjedhjeve të 25 prillit.  Ai tha se vaksinimi në të gjithë vendin d...
Edhe pse ishin zhvendosur në Pogradec për t’u mbrojtur, COVID-i i merr jetën gruas së mjeshtrit të humorit, Muharrem Hoxha.
Ditë zie për aktorin e njohur të humorit Muharrem Hoxha. Fatkeqësisht bashkëshortja e tij, Jalldiz Hoxha ka është ndarë nga jeta në moshën 65-v...
Shuhen dyshimet: Varianti britanik i COVID ka hyrë në Shqipëri! Zëvendësohen Çomo e Kalo në Komitetin Teknik me 3 anëtarë të rinj
Dyshimet e deri më tanishme janë konfirmuara! Në Shqipëri ka hyrë varianti i ri i COVID, ai i britanikëve që lidhet edhe me shtimin e rasteve të r...
Covid19/ Sot kanë humbur jetën 17 pacientë, janë konstatuar 631 raste të reja.
  Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni m...
Studimi: 4 sëmundjet kronike që shkaktojnë nevojën e shtrimeve në spital për Covid-19
Deri tani e dimë se pacientët e shtruar në spital me Covid-19 të formës së rëndë, kanë shpesh sëmundje para-ekzistuese ose probleme të ndryshme shën...
Përhapja e varianteve të reja të Covid-19, Spanja bllokon fluturimet
Spanja vendosi ta zgjasë përsëri ndalimin e fluturimeve për personat që mbërrijnë nga Britania, Brazili dhe Afrika e Jugut, duke e shtyrë afatin d...
Ditën e hënë mbërrijnë doza të tjera të vaksinave Pfizer
Sot bëhet një vit në luftën ndaj COVID19, e cila nisi me identifikimin e dy rasteve të para në Laboratorin e Virologjisë në Institutin e Shëndetit...
OBSH rrëzon planet e BE/ ” Jo pasaportës së vaksinimit, imuniteti nuk zgjat”
Organizata Botërore e Shëndetësisë -OBSH- ka rezerva serioze ndaj planit të Komisionit të BE për një “pasaporte digjitale vaksinimi kundër Cov...
Covid-19 në 24 orë/ Vetëm në Tiranë 300 raste të reja, 21 viktima dhe 819 raste të reja në gjithë vendin.
Koronavirusi vijon të shënojë shifra shqetësuese në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit, kanë humbur jetën 21 persona, ndërsa kanë rezultuar p...
COVID-19 shuan familjen në Mirditë, 3 anëtarët ndërrojnë jetë brenda një jave
RUBIK- Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Rubik, ku një familje është shuar pasi u infektua me COVID-19. Mësohet se viktimat janë Hamit, Dus...