Covid, Vala e dytë/ Sot vendi hyn në karantinë, Ministria e Shëndetësisë publikon oraret e lëvizjen dhe ndalimit.
Ministria e Shëndetësisë ka publikuar udhëzuesin e ri të vendosur nga Komiteti i Ekspertëve që do të hyjë në fuqi mbrëmjen e sotme. Pas orës 22...
Greqia shtyn deri më 30 nëntor masat kufizuese me Shqipërinë
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se duke marrë shkas nga të dhënat e fundit epidemiologjike, qeveria greke ka vendosur t’i shtyjë...
COVID19/ Shtohen infektimet në 563 raste të reja; 8 viktima.
Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë konfirmuar 563 raste të reja me koronavirus. Gjithashtu, në spitalet dedikuar Covid-19 në Tiranë ...
Covid19/ Pacienti hidhEt nga ballkoni i Spitalit Infektiv: 69-vjeçari ndodhet nën kujdesin e mjekëve
Policia e Tiranës ka dhënë një informacion zyrtar në lidhje me ngjarjen e rëndë që u regjistrua sot në spitalin Infektiv, ku një pacient u hodh ng...
Covid 19/ Kjo ishte dita më e keqe në vend, humbën 12 jetë, 525 raste të reja! Mes viktimave një 34-vjeçar
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bëri me dije të dhënat e fundit të situatës me Covid 19, ku vetëm në 24 orët e fundit u regjistrua ...
Karantina? Komiteti i Ekspertëve vendos: Ndalohet lëvizja nga ora 22:00 deri 6:00 të mëngjesit, në gjithë vendin.
Komiteti Teknik i Ekspertëve për pandeminë ka propozuar që, prej ditës së mërkurë, të kufizohet lëvizja nga ora 22:00 deri në 06:00 të mëngjesit....
Vaksina anti-COVID rezulton efektive 90%, vjen reagimi i parë nga presidenti Donald Trump
Vaksina e kompanisë Pfizer është efektive 90%. Kjo u njoftua nga presidenti i Pfizer, Albert Bourla. Ministri gjerman i Shëndetësisë menjëh...
Gati vaksina e covid-19, pritet të aplikohet për miratimin emergjent. Mbron 90 për qind të rasteve.
Vaksina e parë kundër koronavirusit mund ta parandalojë infektimin në masën mbi 90 për qind sipas një studimi paraprak. Prodhuesit e saj – komp...
“Mona thotë ‘Covidi nuk ekziston’, Likja bredh pa maskë, Luli…”/ Ironia e ministres Spiropali: ‘Vajmedet!’.
Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali nuk i ka kursyer ironitë në drejtim të presidentit Ilir Meta, kryetarit të PD-së, Lulzi...
COVID19/ Tetë viktima dhe 495 raste pozitiv- vetëm sot!
  Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, nisur nga rritja e rasteve të konfirmuar me COVID19 dhe të shtruarve në spitale vijon t’...