Rekordi i Johnson: Vaksinim gjysmës së popullsisë së vendit
Pas suksesit britanik qëndron strategjia fituese e një menaxhereje farmaceutike Nga: Davide Zamberlan  Londra.Gjysma e popullatës së rritur ...
Mbërrijnë në Rinas 10 mijë vaksina ruse Sputnik-V, dhuratë e Emirateve të Bashkuara Arabe! Manastirliu: Synojmë vaksinimin masiv të popullatës
Kanë mbërritur për herë të parë në vendin tonë vaksina ruse Anti-COVID, Sputink-V. 10.000 vaksinat Sputnik, janë dhuratë nga Princi i Kurorës së E...
COVID-19 i merr jetën mësueses nga Mirdita në moshën 41-vjeçare
(Manjola Nikolli) Mësuesja Manjola Nikolli (Pepkolaj), 41 vjeçe, ka qenë e shtruar prej disa ditësh në një spitalet COVID në Tiranë, por nuk ka...
Reuters/ Shqipëria dhuron vaksina COVID-19 për punonjësit e shëndetit të Kosovës.
  PRISHTINË, 20 mars (Reuters) – Qindra punonjës të Shërbimeve Shëndetësore nga Kosova udhëtuan në Shqipëri për të bërë vaksinat për t'u m...
COVID i merr jetën komandantit të Komandës Mbështetëse! Peleshi: Nuk kam fjalë për ndarjen e papritur
(Në foto: Gjenerali Ndriçim Sallaku) Fitoi çdo sfidë ku shërbeu në Forcat e Armatosura, por fatkeqësisht komandanti i Komandës Mbështetëse, gje...
Kryeministri Rama: Që në mëngjes Jep njoftimin: Sot 500 vetë personel mjekësor i Kosovës do të vaksinohen në Kukës
Kryeministri Edi Rama dhe Shqipëria është bërë shembull për Bashkimin Europian e cila harroi Kosovën dhe vendet e tjera në procesin e vaksinimit....
AstraZeneca, zonja që mundi Evropën
  Frrok Çupi Tani duket se lufta mes Evropës dhe vaksinës anglo- suedeze mbaroi: Europa i ra në gjunjë Zonjës që e kishte përfolur dhe mall...
Vendimi i EMA-s: AstraZeneca është një vaksinë e sigurt dhe efektive
  Agjencia Evropiane e Barnave doli në përfundim pasditen e sotme në mbledhjen që po zhvillohet, se Astrazenca është një vaksinë e sig...
OBSH bën thirrje për vazhdimin e përdorimit të vaksinës së AstraZeneca
OBSH është shprehur sërish se përfitimet e vaksinës anti-COVID-19 të AstraZeneca tejkalojnë rreziqet dhe vendet në të gjithë Evropën duhet të vazh...
Koronavirusi po përhapet shumë shpejt në Ballkan: OBSH jep alarmin
Organizata Botërore e Shëndetësisë njoftoi se është veçanërisht e shqetësuar nga situata e Covid 19, në Ballkan dhe në Europën Qendrore, duke ...