Mbërrijnë rreth 7 mijë doza të Pfizer, pjesa e parë e 22 mijë dozave! Rama: Lëvrohen deri në 20 prill! Brenda 10 ditësh marrim edhe 50 mijë vaksina ruse
Mbrëmjen e sotme ka mbërritur në vendin tonë vetëm pjesa e parë e 22.230 dozave të vaksinës Pfizer që pritet të vijnë deri më 20 prill. Në Rinas s...
Kurti refuzon ndihmën e Shqipërisë: Nuk marrim vaksina kineze, por vetëm nga shtete që na kanë njohur
Kosova ka refuzuar ndihmën e Shqipërisë për të vaksinuar mësuesit. Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se Kosova nuk e ka komoditetin e pranimit...
“Sot arrijmë në 200 mijë vaksinime”/ Rama: Këtë javë pritet një tjetër sasi vaksinash
Kryeministri Edi Rama dhe ministrja Ogerta Manastirliu ishin në Pogradec ku inspektuan nga afër procesin e vaksinimit. Ministrja Manastirliu ...
“E prisnin të gjithë”/ Kryeministri Rama sfidon edhe BE: Javën tjetër mbërrijnë mijëra doza Phizer dhe Sinovac
Shqipëria po buzëqesh falë punës fantastike të qeverisë Rama. Javën tjetër në vendin tonë do të vijnë mijëra doza të Pfizer dhe Sinovac, ndërsa k...
Dita e 7 të vaksinimit masiv: Nis imunizimi i policëve. Marrin “Sinovac” 600 efektivë
Pas mjekëve, infermierve, të moshuarve, mësuesve, pedagogëve e gazetarëve, ditën e sotme do të imunizohen me vaksinën anticovid 600 efektivë n...
Rama: Spitali i Fierit hap dyert për pak ditë, pritet një superekip shqiptaro- turk
Kryeministri Edi Rama thotë se spitali i ri i Fierit do të hapet për pak ditë. Ai shkruan në “Facebook” ku ka nxjerr disa shifra se deri tani j...
Nis sot vaksinimi i gazetarëve, nesër radha e policëve/ Konfirmon qeveria
Nga dita e sotme do të nisë vaksinimi i gazetarëve dhe operatorëve të terrenit. Ndërsa nesë pritet të nisë procesi edh për efektivët e Policisë së...
Rama jep lajmin: Siguruam 50 mijë vaksina të tjera Astrazeneca jashtë marrëveshjeve të deritanishme
  Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se janë siguruar 50 mijë vaksina të tjera AstraZeneca, jashtë marrëveshjeve të deritanishme. Ra...
Më shpejt se të tjerët/ Kryeministri Rama del ee mesazhin për jetën normale post- COVID
"RESPEKT! Jo vetëm do t’ia dalim, po do t’ia dalim të rikthehemi në jetën normale më shpejt e më mirë se shumë të tjerë! Shqipëria Buzëqesh, deri ...
‘Ai që s’voton për ty mos i bëftë hajër vaksina’, ‘Mos thuaj ashtu, vota s’ka lidhje’. Rama ndjek procesin e vaksinimit në Vaun e Dejës.
Kryeministri Edi Rama ka shkuar sot në Vaun e Dejës ku ka inspektuar vijimin e procesit të vaksinimit në qendrat shëndetësore. Një prej pension...