Apeli i Salvinit drejtuar Presidentit Mattarella: “Tani mbyll gjithçka”
Lideri i Lega-s iu drejtua presidentit sepse "të tjerët nuk na dëgjojnë". Ja pesë kërkesat e Salvinit për Mattarella-n Giorgia Baroncini - "...
Koronavirusi mbyll në shtëpi 1 miliard njerëz
Nga Roma në Nju Jork duke kaluar nga Parisi, 900 milionë persona në botë janë mbyllur në shtëpitë e tyre këtë fundjavë, me shpresën për të paranda...
Kenny Rogers- superyll, ikonë e muzikës Country, vdes në moshën 81 vjeç.
Lyndsey Parker Kenny Rogers ka vdekur, sipas publicistit të tij, Keith Hagan. Një deklaratë e lëshuar nga Hagan të Premten në mbrëmje thotë se ...
Mike Pence: Koronavirusi, rreth tre herë më ngjitës se gripi
CHARLIE SPIERING   Zëvendes Presidenti Mike Pence përsëri i kërkoi popullit Amerikan të premten të ndiqte udhëzimet federale për të kuf...
Shtëpia e Bardhë: Të fundit mbi përgjigjen ndaj Koronavirusit
Presidenti Trump dhe Task Force e Koronavirusit e Shtëpisë së Bardhë njoftuan so...
Mbretëria e Bashkuar në tratativa për të blerë testin ‘lojë ndërrues’ të antitrupave të koronavirusit.
Reuters Mars 20, 2020, LONDER (Reuters) - Britania është në bisedime për të blerë një test të antitrupave koronavirus që mund të jetë një ndër...
Nga 23 marsi ‘mbyllen’ fluturimet civile në aeroportin e Rinasit, vetëm Air Albania do të vazhdojë fluturimet
Aeroporti i Rinasit nëpërmjet një deklarate ka bërë me dije se duke filluar nga 23 marsi do të ndërpriten të gjitha udhëtimet e avionëve, duke...
Ç’pikëllim/ 793 viktima në 24 orët e fundit në Itali
talia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 4825, që do të thotë jan...
Kina thotë se Pompeo ‘po gënjen’ në përplasjen e re mbi koronavirusin
AFP Mars 20, 2020, Shtetet e Bashkuara dhe Kina të Premten kanë sjelle përplasjet e tyre në rritje rreth pandemisë së koronavirusit në median socia...
Kina kërkon falje për Li Wenliang, ndëshkuar se dha alarmin për virusin
Li ishte i pari që njoftoi alarmin koronavirus në internet. Tani Pekini po kërkon nje ndëshkim për funksionarët e policisë së Wuhan që paralajmëru...
Faqja 43 prej 103« E para...102030...4142434445...506070...E fundit »