Manastirliu: Kemi ende 15-20% shtretër të lirë në tre spiralet Covid
Ministrja e Shëndetësisë dhe e Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu në një komunikim me median për rimbursimin 100% të paketës bazë të trajtimi...
COVID19/ Shpërthim infektimesh, 711 raste të reja, 9 viktima dhe 412 të shëruar gjatë 24 orëve të fundit
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën thirrje të gjithë qytetarëve të respektojnë rregullat e higjienës, distancimit fizik dhe mba...
Trajtimi i Covid në shtëpi/ Rama: Rimbursohet 100% paketa bazë
  Qeveria ka vendosur rimbursimin 100% të paketës bazë të trajtimit ambulator në banesë për personat e prekur nga Covid-19. Kryeministri Ed...
Covid19/ Gjendje alarmante rreth nesh në Evropë. Austria në karantinë, Zvicra nuk ka shtretër për terapi intensive.
Austri: Qeveria austriake shpalli sërish karantinën. Jeta publike është reduktuar në minimumin e domosdoshëm. Austria kalon për herë të dy...
COVID19/ Komiteti i Ekspertëve njofton masat e reja: Ndalohen grumbullimet mbi 10 persona, dasmat dhe varrimet përtej familjes, mbledhjet partiake dhe tubimet
Komitet teknik i ekspertëve njoftoi se nga sot do të ketë masa të reja kundër përhapjes së Covid-19. Komiteti ka vendosur se do të ndalohen gru...
COVID19/ Një doktor i shkëlqyer humbi jetën sot.
Një tjetër mjek ka humbur betejën me Covid-419 në vend. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila thekson se ...
Kompania amerikane ‘Moderna’ jep lajmin e madh: Vaksina kundër Covid 95% efektive
Pas vaksinës së parë, tashmë një tjetër vaksinë pretendon se ka shënuar sukses ndaj COVID-19. BBC raporton se vaksina e prodhuar nga kompania a...
Në vend bëhen 2-3 mijë testime në ditë: Silva Bino
Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje nga brendësia Laboratorit të Testimeve të Institutit të Shëndetit Publik.  Ndërkohë që Shefja e Depart...
COVID19/ Manastirliu: “Situatë kritike. Janë rritur vatrat e infektimit, qytetarët kanë një rol thelbësor në këtë pandemi!”
Në një konferencë për mediat, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu u shpreh se situata e shkaktuar nga Covid-19 është kritike, por mbete...
COVID, ndërron jetë drejtori i Institutit të Ndërtimit, Agron Hysenlliu
Drejtori i Institutit të Ndërtimit, Agron Hysenlliu, ka ndërruar jetë si pasojë e infektimit nga Covid 19, . Ai u shtrua në spitalin Infektiv  d...