Gruaja e vrasësit në Orlando ishte në dijeni të sulmit; mund të arrestohet shpejt- sipas burimeve
Gruaja e vrasësit që la të vdekur 49 persona dhe plagosi 53 në një klub nate në Orlando, i dinte planet e tij për  sulmin që do të kryente dhe së shpejti mund të merret nën përgjegjësi  në lidhje me k...
Berluskoni, në kujdes intensiv pas operacionit
Ish kryeministri italian, Silvio Berlusconi është vendosur në kujdes intensiv të Martën pas një  operacioni në zemër për vendosjen e një valvole në aortë, sipas një njoftimi nga spitali. Operacioni...
Terrorizmi preku Euro 2016-06-14
  Në Francë vritet një shef policie dhe gruaja e tij. Agresori prezumohet si i ushtar i ISIS Një person i dyshuar për lidhje me të ashtuquajturin Shteti Islamik vrau me thikë një shef polic...
Donald Tramp kërkon “përgjigje ushtarake” pas tragjedisë në Orlando
( Reuters) Donald Trump, sot e Hënë, tha se Shtetet e Bashkuara duhet të rrisin përgjigjen ushtarake kundër Shtetit Islamik pas tragjedisë së ndodhur në Nightclub në Orlano këtë fundjavë, ku u vran...
Tusk i BE thotë se Brexit mund të jetë “fillimi i fundit” i civilizimin politik Perëndimor
Reuters/Yiannis Kourtoglou Në qoftë se britanikët votojnë për daljen nga Bashkimi Europian në referendumin e  23 Qershorit, ky mund të jetë fillimi i fundit për bllokun 28 kombesh dhe për civilizim...
Këngëtarja Grimmie qëllohet me armë në skenë
  Këngëtarja  Christina Grimmie, e cila kishte konkurruar në programe televizive në Shtetëe e Bashkuara për “The Voice” vdiq pas plagëve të marra nga të shtëna me armë zjarri në Florida, sipas...
Presidenti Holande iu drejtohet francezëve: Qetësi gjatë Euro 2016!
  Presidenti francez,  Francois Hollande, iu bëri thirrje sot unionistëve që të pushojnë  përpjekjet për të dëmtuar me greva mbarëvajtjen e Euro 2016, teksa kampionati evropian i futbollit ka ...
Obama, zyrtarisht, mbështet kandidaten Hillary Clinton
Presidenti Barack Obama zyrtarisht ka mbshtetur Hillary Clinton, si kandidate  të Partisë Demokratike për në Shtëpinë e Bardhë Mbështetja e presidentit Obama erdhi pas takimit me senatorin e Vermon...
Shkurt/ Tifozë anglez të futbollit përplasen në Marseille
    Incidenti ndodhi vetëm pak orë para fillimit të Kampionatit Europian Euro 2016 Polcia franceze parandaloi një përledhje tifozëve anglesë të futbollit dhe tifozëve lokal francez ...
Shkurt/ Clinton dhe Trump, në një garë të ngushtë
The Washington Times njofton se Hillary Clinton dhe Ronald Trump, dy kandidatët për Shtëpi ë e Bardhë, ndodhen në një rezultat të ngushtë në garën pre...
Faqja 466 prej 470« E para...102030...464465466467468...E fundit »