Emiratet e Bashkuara Arabe krijojnë “Ministrinë e Lumturisë”
Kryeministri i Emirateve të Bashkuara Arabe njoftoi se vendi i tij do të krijojë Ministrinë e Lumturisë, si pjesë e planit me të cilin dëshiron edhe n...
SHBA, 1.8 miliardë për “Zikën”
Administrata e Presidentit Obama do t’i paraqesë Kongresit Amerikan kërkesën për lëvrimin e 1.8 miliardë dollarëve nga fondet e emergjencës, për t...
Përplasen dy trena në Gjermani, 4 viktima dhe 150 të plagosur
Përplasja frontale e dy trenave me pasagjerë në landin e Bavarisë në Gjermani shkaktoi vdekjen e katër personave, ndërsa të paktën 150 të tjerë mb...
Presidenti i Këshillit Evropian,Tusk: Shengeni mund të dështojë
Një zyrtar i BE ka paralajmëruar se kriza e migrimit mund ta bëjë BE të dështojë “si projekt politik”. Kurse ministri i Jashtëm gjerman thotë se mbyll...
Të shtëna në një komisariat policie në Paris, një i vrarë. Dyshohet për akt terrorist.
Një person u vra në hyrje të një komisariati policie në Paris. Viktima, sipas France Info, kishte një thikë në dorë dhe mbante në brez një rrip me eks...
Qëllohet me grusht në fytyrë kryeministri i Spanjës 
Sigurisht që nuk është një statujë plastike si ajo që hëngri kokës pak vite më parë ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi.  Megjithatë edhe...
BE dhe shkaqet rrënjësore të konfliktit në Lindjen e Mesme
Nga Richard Youngs & John Paul Gutman Ka një apel në rritje për një politikë të BE-së, që mund të përballet me faktorët, të cilët nxisin destabili...
FBI po investigon masakrën e Kalifornisë si akt terrorist
FBI po e investigon masakren e kesaj jave ku u vrane 14 persona nga nje çift ne Kaliforni si nje "akt terrorist" thane zyrtaret te Premten, duke shenu...
FBI po investigon masakrën e Kalifornisë si akt terrorist
The FBIpo e investigon masakren e kesaj jave ku u vrane 14 persona nga nje çift ne Kaliforni si nje "akt terrorist" thane zyrtaret te Premten, duke shenuar se agresorja femer kishte premtuar besnikeri...
“Cari” kërcënon “sulltanin”: “Unë nuk harroj, do të pendohet!”
Në fjalimin drejtuar kombit, Vladimir Putini rikthehet duke kërcënuar Turqinë. “Nuk do të ndalemi me sanksione”. Dhe konfirmon angazhimin në Siri kund...
Faqja 468 prej 470« E para...102030...466467468469470