Revolta: “Mjaft me fotografi!” Një JO e madhe për regjisorët e vdekjes
Apeli erdhi menjëherë: Sinjal i frikshëm i trajnimit, që u është imponuar reflekseve tona, për shkak të numrit të madh të sulmeve që kemi parë. “Mos p...
Pas masakrës me kamion, alarm për bombë në aeroportin e Nicës
Pas ngjarjes së mbrëmshme kur një kamion shtypi 84 vetë në Nice të Francës, qyteti turistik është ende nën panik. Sot në orën 14 është dhënë një alar...
Shkurt, çfare ndodhi ne Nice
Nisë, ora 23.00. Një kamion vërsulet mbi turmën në “Shëtitoren e Anglezëve” Bilanci, sot, në orën 07:30: Të paktën 84 viktima. 18 persona janë në g...
Masaker ne France. Nje kamion vret 84 dhe plagos 150 ne Nice. Tronditet bota
Një kamion i përmasave të mëdha me ngjyrë të bardhë ka hyrë më shpejtësi në mes të një turmë të madhe njerëzish të mbledhur në qendër të Nice për të p...
Shteti Islamik thotë se është vrarë “ministri i luftës” , Shishani.
  Abu Omar al-Shishani, të cilin Pentagoni e ka quajtur si “ministër i luftës” i Shtetit Islamik, është vrarë në një betejë në qytetin Shirqat të Irakut, në jug të Mosulit, sicc njofton një ag...
Johnson i Brexit, sekretar i Jahtem i Britanise
Kryeministre e re E Britanise Theresa May ka bere Boris Johnson, ish kryetarin e Bashkise ne Londer i cili udhehoqi fushaten per Brexit, sekretar i jashtem ne qeverine e saj. Johnson zevendeson Phi...
Perplasja e trenave ne Puglia, numri i viktimave arrin 27
Ka shkuar në 27 numri i viktimave nga përplasja e dy trenave ditën  djeshme në rajonin e Puglias, në Itali, ndërsa shifrat e të plagosurve janë mbi 50. Ekipet e emergjencave kanë vijuar punën të pa...
Tereza May mund të konfirmohet si lidere e Konservatorëve në Angli
Nga Estelle Shirbon/ Reuters Theresa May është e vetmja që mbetet kandidate si lidere e re e Partisë Konservatore në Britani. Procesi formal për konfirmimin e saj  në këtë post si kryetare e komite...
Obama inkurajon NATO-n që të qëndrojë e vendosur kundër Rusisë, pavarësisht Brexit
  Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, inkurajoi liderët e NATO-s të Premten që të qëndrojnë të vendosur kundër ringjalljes së Rusisë mbi zonën e Krimesë të marra nga Ukraina; duk...
Në Dallas vriten 5 oficerë policie dhe plagosen gjashtë të tjerë gjatë protestave
(Sipas Reuters). Në Dallas ndodhi vrasja më masive e policëve, e kohëve të fundit, në Shtetet e Bashkuara. Ndërsa policët ndodheshin të tërhequr, të Premten, papritur mbi ta u derdh zjarri i armëve sn...
Faqja 464 prej 470« E para...102030...462463464465466...470...E fundit »