Dylgjeri u bën thirrje thirrje ambasadave të huaja: ‘I harruat mbyllur shtetasit, nxirrini se iku Luli me shokë’.
Gjatë ditëve të fundit Ambasada Amerikane, ajo Holandeze dhe të tjera, kanë publikuar një sërë njoftimesh për të “rritur vigjilencën” më datë 13 M...
Pse luan qeveria me ‘marinsin Amerikan’?
Frrok Çupi/ Sipas njoftimeve të Policisë për median, sot është ndaluar ‘marinsi amerikan’ Jason Randy Marrison. Është ndaluar sot në kuadrin e ...
GABOVE ” H I L E “/ PER KADARENE DHE TE TJERE
Nga: Ndoc Bushgjoka/ Ne sprovën e tij " Mosmarrëveshja " zotëri Ismail Kadare thotë: " Në kodin zakonor shqiptar, një ndër më të ashprit e m...
Peticionet intelektuale si kofini pa të vjela
Nga Enkel Demi Zonjat intelektuale nënshkruan një peticion, të cilin e kanë quajtur “Kundër misogjinisë që vret”. I qëmtova emrat me kujdes dhe...
Historia e frikshme e dy policëve në gjurmim të drogës.
(FOTO: Kanioni ku u izoluan policët)/ Dy punonjës policie kanë mbetur të bllokuar në kanionet e Progonatit- Tepelenë që para 24 orësh. Kishin h...
Kumti i Hahn për Ramën e Metën!
Nga: Nard Ndoka/ Kriza politike në vend është tipike "alla shqiptare", që nuk mund të kuptohet as perceptohet nga Hahn, as nga disa politikae t...
JEMI AKOMA HERËT PËR PËRPLASJE…
Frrok Çupi/ Na çmenden këta që thonë se më datë 13 do ‘të ketë përplasje’. Na çmenden jo nga frika, por nga idiotësia dhe zhurma. Meqë Opozita do t...
Posti i lartë shtetëror nuk të lejon të ndash kombin në ‘raca ‘ dhe të urresh dialektet e gjuhës
Nga: Sali Berisha*/ Edi Rama është aq antishqiptar sa ç’ishte babai i tij shpirtëror Enver Hoxha. Është antishqiptar në gen. Dhe është i vetmi ...
Marion Le Pen, dikur ‘Rock Star’ i të Djathtës Franceze, heq dorë nga politika.
  Shkëndia e zjarrit e Frontit Nacional Francez- siç e quajnë- dhe mbesë e marine Le Pen, zonja Marion Maréchal-Le Pen ka njoftuar se do t...
Plakja e kontinentit: 4 liderët në majë të Europës- Zero fëmijë mes tyre
Me zgjedhjen e Emmanuel Macron si president i Francës të Dielën e kaluar, numërohen katër liderë të vendeve kryesore të Europës- Gjermani, Mbretër...
Faqja 122 prej 187« E para...102030...120121122123124...130140150...E fundit »