COVID19/ Si ish- kryeministër do të sugjeroja kështu…
Nga: Aleksandër Meksi Mbas shkrimit për “Masa dhe Propozime..” për krizën e pandemisë, miq të mi më kërkuan shpjegime më të hollësishme dhe të ...
Treni i Kim të Koresë së Veriut është parë në një resort/ Zbehen spekulimet
Seul (AFP) - Një tren që ka të ngjarë t’i përkasë udhëheqësit të Koresë së Veriut Kim Jong Un është perceptuar në një qytet turistik në lindje të ...
Nobelisti japonez Honjo: ‘Virusin korona nuk e krijoji natyra! Ose me hiqni çmimin Nobel ‘
Honjo Tasuku, i lindur më 27 janar 1942, është një mjek-shkencëtar dhe imunolog japonez. Ai mori çmimin Nobel 2018 në Mjekësi ose Fiziologji dhe n...
Covid19, nëpër këmbë, megjithatë Durrësi po bëhet gati për plazh
COVID-19 ka paralizuar të gjithë Botën dhe nga ky virus nuk ka shpëtuar as Shqipëria, sidomos në zonat më të banuara siç eshte Durresi. Por edhe p...
Kim Jong Un evakuohet nga Penian, thonë raportet
  24 Prill (UPI) - Kim Jong Un mund të jetë larguar nga Peniani dhe mund të jete strehuar në një vend padiskutim në brigjet lindore të Kor...
Shtëpia e Bardhë shpërthen mbi mediat establishment për injeksionin
Shtëpia e Bardhë shpërthen mbi mediat establishment për injeksionin me zbardhues në titujt e tyre mbi koronavirusin CHARLIE SPIERING Shtëpia e Bardhë të Premten ka kritikuar mediat establish...
Kryeministri Rama: Shqipëria në tri zona; zona e gjelbërt- në orarin 9:30- 17:30 të gjithë mund të lëvizin lirisht.
Kryeministri Edi Rama ka zbuluar hartën e zonave të gjelbërta ku do të ketë lehtësim të lëvizjes për shkak se ka pak ose asnjë rast me COVID-19. ...
Shenjë e keqe: Bashkimi Evropian rrezikon të shpërthejë
Takimi i Këshillit Evropian që është në vazhdim e sipër në Bruksel po funksionon "pa probleme, ai mund të përfundojë në 2 orë ose më pak". Dhe ...
Bllokimi i paparë i virusit, ndërsa myslimanët fillojnë Ramazanin
  Xhakarta (AFP) - Myslimanët në mbarë botën filluan të shënojnë Ramazanin nën mbylljen e koronavirusit të Premten me ndalime të papara në...
COVID19/ Evropa Lindore po gabon, po heq bllokimin para Perëndimit. Më e keqja s’ka ardhur akoma
Evropa Lindore po regjistron infeksione të ulëta të koronavirusit dhe heq bllokimet më herët se homologët e tyre më të pasur, më të zhvilluar të E...
Faqja 50 prej 540« E para...102030...4849505152...607080...E fundit »