Samiti i pasigurisë – Krerët e G7-s takohen në Biarritz
( FOTO: Hotel du Palais, Biarritz - vendi i samitit) Nga: Deutsche Welle/  Presidenti francez, Emmauel Macron është përgatitur më së miri pë...
Disa fakte pёr Groenlandёn
Groenlanda ndodhet pothuajse nё Polin e Veriut dhe Donald Trump do ta blejё ishullin arktik. Kjo tashmё dihet. Por a e dini, se amerikanёt kanё da...
Janë arrestuar ‘katër kafshë deri tani!’. Rama reagon pas vrasjes së Indrid Çelaj në Tiranë, 26 vjeç
Kryeministri Edi Rama ka replikuar me komentuesit në facebook, lidhur me vrasjen e pak ditëve më parë në kryeqytet. Rama është pyetur nga ndjekësi...
Shpella e Dom Nikollë Gazullit/ Prifti katolik u fsheh për 14 muaj, përndiqej nga komunistë
-Pas shumë vitesh në kërkim, vetëm para pak ditësh është zbuluar ku jetoi në fshehtësi Dom Nikollë Gazuli, martir i krishtërimit- Në janar të v...
Sondazhi/ Rama- vota më shumë se PS, Basha më pak se PD dhe se Rama
Nga: E. Zaloshnja/ Nga ekstrapolimi i përafërt që i bëra një sondazhit tim të ditëve të fundit, më rezultoi se rreth 855 mijë banorë të rritur ...
Basha hedh poshtë 10 protestat, premtimet, parullën se s’ka më me Ramën… ‘Jam gati për negociata!’, thotë tani.
Koment/ Kreu i PD-së, Lulzim Basha, i ftuar mbrëmjen e së enjtes në studion e ”Syri.net”, foli ndër të tjera edhe për zërat që mes tij dhe kryemin...
Zjarret në Amazonë: Franca kërcënon se do të bllokojë marrëveshjen tregtare të BE.
Franca dhe Irlanda thonë se nuk do të ratifikojnë marrëveshjen e madhe tregtare me Afrikën e Jugut derisa Brazili nuk bën më shumë për të luftuar ...
‘Po digjet shtëpia jonë!’. Macron vë alarmin para samitit të G7.
Presidenti francez, Emmanuel Macron ka thënë se një numër rekord zjarresh në Amazonën tropkale  janë në fakt një ‘krizë globale’ që ka nevojë të v...
Ka prova se 26 vjeçari u vra dje nga dy djemtë e pronarit të vilës ku po punonte/ Policia
Një e shtënë arme në Rrugën ‘Myslim Shyri’ ( siç u tha dje, por sot policia thotë se është rruga ‘Muhamet Gjollesha’) tronditi dje gjithë kryeqyte...
Të parët iranianët, të dytët italianët janë ata që kërkojnë më shumë leje qëndrimi në Shqipëri
-Kjo kategori përbën vetëm 0.5 për qind të popullsisë rezidente në vend- Instituti i Statistikave raportoi se për vitin 2018 në Shqipëri rezult...
Faqja 50 prej 391« E para...102030...4849505152...607080...E fundit »