Një avion luftarak Rus qëllohet dhe bie në provincën Idlib të Sirisë. Piloti vritet me armë në tokë.
(FOTO: Imazhet tregojnë mbetjet e avionit Sukhoi-25)/ Një avion luftarak Rus, Sukhoi-25 është qëlluar dhe ka rënë në zonën e mbajtur nga rebelë...
Ekonomia në SHBA: Pagesa për orë pune kërcen në nivelin më të lartë që nga viti 2009.
Paga mesatare e orës së punës është rritur me 2.9 për qind në Janar, rritja më e madhe që nga viti 2009. Lajmet e mira mbi ekonominë Amerikane ...
Pasi u tërhoq nga ‘shfuqizimi’ i Gjykatës Speciale, ambasada e SHBA i jep vizën kryeministrit Haradinaj
Ambasada amerikane në Prishtinë ia ka lëshuar vizën kryeministrit Ramush Haradinaj, vetëm pasi shefi i ekzekutivit u tërhoq nga shfuqizimi i Gjyka...
Pesë emigrantë vriten mes tyre në radhën e bukës gjatë një grindjeje masive në kampin e Calais, Francë.
Të paktën pesë emigrantë janë qëlluar për vdekje gjatë një grindjeje masive mes Afganëve dhe Eriteransve në qytetin port të Francës, Calais, nofto...
‘Fidelino’, djali i parë i Fidel Kastros, i merr jetën vetes në shtëpinë e tij
Fidel Ángel Castro Díaz-Balart u gjet i vdekur të Enjten në mëngjes. Ai është djali i parë i Liderit historik të Kubës, Fidel Kastro. Fidelino,...
Donald Trump e ka lexuar memon kontraversale të Inteligjencies së FBI, plani për ta shpërndarë të premten.
Një zyrtar i Shtëpisë së Bardhë ka konfirmuar pë reporterët se Presidenti Donald Trump e ka lexuar memo-n e Komitetit të Inteligjencies Kombëtare ...
INTERPOL: 50 xhihadistë nga Shteti Islamik kanë hyrë në Itali përmes anijeve të emigrantëve.
INTERPOL ka vënë në qarkullim një listë me militantë 50 xhihadistë të shtetit Islamik që kanë hyrë në Itali dhe agjencia beson se do të udhëtojnë ...
Një fermer kosovar ka rritur katër ujq, njërit, më të fortit i ka vënë emrin ‘Trump’
Një fermer kosovar e ka shprehur admirimin e tij ndaj Presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, duke i vënë njërit nga ujqërit e ti të s...
Kongresi Amerikan voton për t’u prerë ndihmat ‘vendeve jo-mike’ ku bën pjesë Shqipëria pas votimit në OKB
Fjalimi i fuqishëm i Presidentit Donald Trump në Kongresin Amerikan është pritur me miratim dhe ovacione të fuqishme. Për Amerikën hapet një epokë...
Vlerësim i fuqishëm për fjalimin e presidentit Trump mbi ‘Deklaratën e Bashkimit’
Fjalimi i parë i Presidentit Donald Trump mbajtur para Kongresit ka ngjallur vlëerësim të fuqishëm, entuziazëm dhe 'zjarr' në sytë e amerikanëve- ...
Faqja 20 prej 178« E para...10...1819202122...304050...E fundit »