ZORAN ZAEV ANULON DORËHEQJEN, AUTORIZOHET PËR NEGOCIATA!
Kryeministri i Republikës dhe lider i LSDM-së, Zoran Zaev, do ta anulojë dorëzimin e dorëheqjes deri në stabilizimin e situatës në vend – kanë thë...
Kandidon në vitin 2024? Trump ‘ndoshta’ do të shpallë planet e vitit 2024 pas afatit të mesëm presidencial.
Ish-presidenti Donald Trump, në një intervistë ekskluzive me Fox News, tha se ai "ndoshta" do të presë deri pas zgjedhjeve afatmesme të vitit 2022...
Opozita e MV, sikur të marrë pushtetin/ Të këqijat që priten, duke nisur nga emri i Maqedonisë së Veriut
Nga Vitjon Nina/ AP Kreu i partisë më të madhe opozitare në Maqedoninë e Veriut, VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, e ka bërë të qartë gjatë n...
‘Open Balkans’, zbardhet deklarata e përbashkët e tre liderëve
E enjtja 4 nëntorit u identifikua me samitin e Beogradit, mbajtur në kuadër të nismës “Open Balkan”. Pas takimit mes tre liderëve, kryeministri...
Shefi i sigurisë ruse takohet me drejtorin e CIA-s: Moskë
Nikolai Patrushev, sekretari i Këshillit të Sigurimit të Kremlinit, të martën e 2 nëntorit u takua me drejtorin e CIA-s, William Burns, në Moskë....
Open Balkan në Beograd, me apo pa Zaev
Zoran Zaev nuk do të jetë në takimin e radhës në kuadër të Open Balkan. Edi Rama, po. Zaev do të zëvendësohet nga Nikolla Dimitrov. Gjithçka ka...
Përfaqësuesi i Lartë i Bosnjë- Hercegovinës vë alarmin për “rrezikun e shpërbërjes” së shtetit
Përfaqësuesi i Lartë për Bosnje dhe Hercegovinë, Christian Schmidt, ka paralajmëruar se Federate e BeH-së është në rrezik shpërbërje dhe se ekzist...
Në Beograd për “Open Balkans”, Dimitrov në vend të Zaevit
Qeverinë e Maqedonisë së Veriut, në takimin për nismën Ballkani i Hapur (Open Balkan) në Beograd, do ta përfaqësojë zëvendëskryeministri për Çësht...
Dorëheqja e Zaevit: Pse ky është një kijamet për stabilitetin e rajonit?
KOMENT/ Askush që beson në progres, stabilitet, bashkëpunim rajonal dhe agjendë evropiane nuk duhet t’i gëzohet dorëheqjes së kryeministrit Zoran...
Joe Biden mban larg median amerikane nga takimi sekret me Papa Françeskun
CHARLIE SPIERING Presidenti Joe Biden u takua fshehurazi me Papa Françeskun të premten në Romë, duke thyer traditën duke i mbajtur gazetarët ja...
Faqja 31 prej 497« E para...1020...2930313233...405060...E fundit »