Washington Post: Demokratët ‘të zymtë’ rreth GOP Populist në 2024
  NEIL MUNRO Demokratët morën Joe Biden në Shtëpinë e Bardhë por janë të alarmuar nga fuqia politike e platformës ekonomike populiste t...
Trump, pasi hezitoi disa ditë, nënshkruan paketën lehtësuese për Covid19
JOEL B. POLLAK Presidenti Donald Trump ka nënshkruar në ligj një paketë ndihme 2.3 trilionë dollarë koronavirus dhe shpenzime qeveritare që syn...
7 histori lajmesh krejtësisht të egra që do të kishin dominuar çdo vit tjetër përveç vitit 2020
FRANCES MARTEL Pandemia e koronavirusit Kinez – për te cilin autoritetet globale të shëndetit e paralajmëruan për herë të parë botën në janar, ...
SHBA/ Shpërthimi që tronditi Nashville ishte ‘i qëllimshëm’.
Autoritetet kanë gjetur mbetje të mundshme njerëzore në zonën ku një shpërthim. të Premten në mëngjes, tronditi qendrën e Nashville dhe plagosi tr...
HAXHIU PËR VAKSINIMIN E QYTETARËVE NË VERI TË KOSOVËS/ HOTI U DORËZUA SI KURTI PARA SERBISË
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, ka folur për iniciativën e Serbisë për t’i vaksinuar qytetarët në Veri të Kosovës, veprim...
‘Fillimi i Fashizmit’ – Kandidati për Kryetar i Bashkisë në Londër pyetet nga Policia për çfarë foli me gazetarët
  KURT ZINDULKA Anëtari i Asamblesë së Londrës David Kurten u mor në pyetje nga policia ndërsa po jepte një intervistë për Breitbart Ne...
Muaji më i gjatë për Shtetet e Bashkuara
Roberto Vivaldelli Shkurti i 2020 ishte një muaj që nuk mund ta harrojme kurrë. Ishte 21 Shkurt, në fakt, kur një infektim i parë i SARS-CoV-2 ...
Kosovë/Mustafa është katastrofë, por Albini dhe Vjosa janë më të këqij…
Lis Bukuroca „Mustafa është katastrofë, e di, por Albini dhe Vjosa janë më të këqij…“, tha një dardan që e di ardhmërinë. Në fakt, ai është i v...
Pompeo: Rusët janë ‘qartazi’ prapa hakërimit të qeverisë amerikane
  Sekretari i Shtetit i SHBA, Mike Pompeo, të Premten tha se sulmi kibernetik i kësaj jave - i quajtur nga një zyrtar amerikan si "rasti m...
Linja e energjisë 400 kw Shqipëri-Kosovë, Yuri Kim: Një moment historik i rëndësishëm! SHBA ofron mbështetje të plotë
  Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka përshëndetur aktivizimin e linjës së energjisë prej 400 kw midis Shqipërisë dhe Kosovës. Me anë të një po...
Faqja 32 prej 470« E para...1020...3031323334...405060...E fundit »