HAP PAS HAPI ME ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Sulmi kibernetik mund të sabotojë zgjedhjet në Amerikë
(London Telegraph) Ekspertët e kibernetikës kanë njoftuar se një sulm kibernetik mund të shkaktojë një situatë “makthi”në Shtetet e Bashkuara n...
HAP PAS HAPI ME ZGJDHJET NË AMERIKË/ Egypti paralajmëron se një fitore e Hillary mund të “zgjojë” Vëllazërinë Myslimane
Zyrtarisht, qeveria e Egyptit thotë se nuk e lidh gjë me zgjedhjet e ardhshme të presidentit Amerikan. Por deklarata e botuar në median Egjipti...
ORË PAS ORE ME ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Gjysma e votuesve besojnë se Hillary ka thyer ligjin
  Sipas një sondazhi të ri kombëtar nga “McClatchy-Marist” tregon se Hillary Clinton ndodhet një pikë më shumë se Donald Trump, sipas pikë...
ORË PAS ORE ME ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Zezakët mbështesin Trumpin dy herë më shumë se Romney në vitin 2012
  /Nga Breitbart/ Donald Trump është në rrugën për të dyfishuar mbështetjen e Gov. Mitt Romney ngavotuesit e  komunitetit Afrikano-Amer...
ZBULIMI: “Washington Post” zbulon 1, 100 donacione cash, të fshehura nga Clintonët
  Një bllok donacionesh mirësie ndaj Fondacionit Clinton, prej 1. 100 dhuruesish, dështoi të identifikohet. Asgjë nuk dihet mbi burimin e ...
Turqia pas tentativës për grusht: Thyhen protestat pro Kurde në Stamboll
Policia Turke ka përdorur ujë dhe gaz lotsjellës për të thyer protestat në Stamboll kundër arrestimit të liderëve të Partisë pro- Kurde, HDP. D...
ORË PAS ORE ME ZGJEHJET NË AMERIKË/ Koha për të mbyllur librin e historisë me Klintonët
  Gjatë fjalimeve të fushatës së zgjedhjeve të të Shtunës, kandidati Republikan Donald Trump, lidhi kontratën me Votuesit amerikan dhe tha se ...
ORË PAS ORE ME ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Republikanët kryesojnë në votimet rekord në Florida
  Në më pak se tre ditë para ditës së Zgjedhjeve, 8 nëntor, në votimet e hershme- siç quhen në Amerikë- Republikanët po mbajnë avantazhin ...
Turqia ndalon 9 gazetarë pro- opozitës dhe 9 politikanë të opozitës
  Nëntë gazetarë pro- opozitë në Turqi, të gazetës “Cumhuriyet” janë arrestuar dhe janë mbajtur në qeli nga një gjykatë në Stamboll, sipas...
Hillary nuk e informoi Departamentin e Shtetit mbi dhuratën 1 milion dollar nga Katari
    Sipas Reuters/ Fondacioni Clinton ka konfirmuar se ka pranuar një dhuratë 1 milionë dollarë nga Katari në kohën kur Hillary...
Faqja 470 prej 497« E para...102030...468469470471472...480490...E fundit »