SKANDALI/ Ilaçi i rrezikshëm- 200 herë më i fortë se morfina, po shitet në Shqipëri
Medikament i rrezikshëm, Fentanyl”, 200 herë më i fortë se morfina, po shitet në Shqipëri Kamera e fshehtë e emisionit “Stop” shfaq një qytetar...
Katër të panjohura shkencore për kryqëzimin
Ekzistenca e Krishtit vazhdon të mbetet një debat dhe zyrtarisht nuk pranohet jashtë rretheve fetare edhe pse ka të dhëna që e mbështesin, (p.sh h...
Bie ‘shi’ me shufra floriri dhe argjendi nga qielli në Rusi.
U krijua një gjendje shokuese në një aeroport në lindje të Rusisë: Shufra metali të çmuar ranë si shi nga qielli drejt mbi autostradë. Një aero...
‘Lacoste’ zëvendëson logon Krokodil me ‘dhjetë speciet më të rrezikuara”.
Kompania e veshjeve ‘Lacoste’ ka deklaruar se përkohësisht do të zëvendësojë logon me Krokodilin ikonik në bluza, me simbolet e 10 specieve më të ...
Dom Vlashi kërkon lutjen e të gjithëve për Noem Gjergjin që po lufton me vdekjen pas aksidentit
‘Shumë të dashtun e të nderum miq, Sapo u ktheva nga Velipoja që kurrë nuk e pash ma ngusht, ma në zi e ma të plagosun. Kërkoj lutjen Tuaj p...
Ushqimi mund të ndikojë në përhapjen e kancerit, sipas shkencëtarëve në Cambridge
Ka prova në rritje që tregojnë se ushqimi në pjatën tuaj mund të ndryshojë rritjen e  kancerit dhe përhapjen e tij, thanë shkencëtarët e Cambridge...
Media: Ky është Adem Gashi që gjeti çantën me 6 mijë dollarë në tren, dhe…
Një qytetar i Australisë me origjinë shqiptare nga Kosova, ka mbushur faqet e medias në Australi. Akti i tij, për të clin ai nuk tregon ndonjë ‘mr...
Berisha me Kardinal Troshanin: Princi i Kishës Katolike dëshmi e forcës së besimit!
Nga: Sali Berisha/ Fb "Një takim i përzemërt me Princin e Kishës Katolike Shqiptare, Eminencën e tij, Kardinalin Ernest Troshani. - Në këtë ...
VIDEO/ Edhe në rrugët tona tanimë çmohet si ‘e çuditshme’ të ngasin makinë në sens të kundërt.
Ndodh edhe kështu në Shqipëri. Një mjet shihet të ecë në kah të kundërt në autostradë, duke u bërë një burim i mundshëm aksidenti. Ngjarja ësht...
Fejohet Princesha Eugenie e Britanisë, bija e e Princit Andrew. Ky vit dasmash në Mbretëri
Do të jetë një vit dasmash mbretërore 2018-a: Princesha Eugenie është fejuar dhe do të martohet në fund të këtij viti, disa muaj pas dasmës së kus...
Faqja 10 prej 38« E para...89101112...2030...E fundit »