Po rritet numri i rasteve me COVID, Manastirliu: Edhe shtatori, muaj i hapur vaksinimi për personat +18 vjeç!
Sikurse muaji gusht, edhe shtatori do të jetë një muaj i hapur vaksinimi kundër COVID për personat mbi 18-vjeç. Lajmi u bë sot i ditur nga Ministr...
Shefi i Urgjencës: Mos neglizhoni virozat, mund të jenë “Delta”! Në një natë 16 shtrime me Covid
Nëse keni të vjella e diarre, mos e neglizhoni duke u justifikuar se është virozë por bëni testin, pasi këto janë shenja të mutacionit Delta....
Muaji hapur i vaksinimit/ Rama u bën ftesë të gjithë qytetarëve: ‘Vaksinohuni sa më shpejt, varianti Delta kërkon mbrojtje’.
Kryeministri Edi Rama ka ftuar të gjithë qytetarët e pavaksinuar që të shfrytëzojnë muajin gusht për të bërë vaksinën për t’u mbrojtur nga covid-1...
Covid19: Ambulancat, çdo një orë venë e vijnë në spital. Pjesa më e madhe e të shtruarve të pavaksinuar
Situata në spitalin Covid 1 duket se po agravohet. Fundjava dhe fillimi i kësaj jave ka shënuar rritje me shpejtësi numrit të pacientëve që j...
Covid19/ Eej, njerëz, po përhapet virusi! Sot vdiq një njeri dhe janë gjetur pozitiv 397 të tjerë
Një numër relativisht i lartë infeksionesh është ai i regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë njofton se janë...
Korriku, muaji më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë. Toka po kalon një ndryshim të pakthyeshëm: OKB
Administrata Kombëtare Oqeanike dhe Atmosferike (NOAA) e SHBA  ka bërë të ditur se korriku i vitit 2021 ishte muaji më i ngrohtë i regjistruar ndo...
COVID 19/ Rritet rreziku. Ministria e Shëndetësisë: 379 raste të reja, 1 humbje jete.
Muaji Gusht do të jetë i hapur për vaksinimit antiCOVID për çdo qytetar +18 vjeç, ndaj Ministria e Shëndetësisë i bën sërish apel qytetarëve të va...
Refuzuan të bënin vaksinën, e gjithë familja shuhet nga koronavirusi për një javë!
Një familje është shuar nga COVID-19, vetëm pak ditë pasi kishin refuzuar të marrin vaksinën kundër COVID-19. Ka qenë djali i familjes i mbetur...
Kush udhëton drejt Greqisë/ Masat anti- Covid, të gjitha kushtet që duhen plotësuar
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka bërë me dije pak më parë, përmes një postimi në Facebook, të gjitha kushtet që duhen plotësuar nga të...
Covid19/ Rriten ndjeshëm rastet në Shqipëri! Rezultojnë pozitivë 182 persona, asnjë viktimë
Gjatë 24 orëve në Shqipëri janë kryer 3,613 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid19, 182 qytetarë. Qytetarët e infektuar janë ...